top of page

   ПЕДАГОГІЧНА  РАДА №1      

 

 Підсумки літньо – оздоровчого періоду.

Підготовка до нового навчального року.

26.08.2020р.

ПОРЯДОК ДЕНИЙ    

1. Підведення підсумків літньої оздоровчої компанії (довідка).

вихователь - методист 

2.  Підведення підсумків  щодо підготовки груп до нового навчального року. Т.в.о. завідувача

3. Затвердження програми, за якою працюватиме заклад в поточному навчальному році.

Т.в.о. завідувача

4. Обговорення і затвердження кінцевого варіанту плана роботи КДНЗ на 2020/2021 навчальний рік, форми планування освітньо – виховної роботи, режиму дня, розкладу занять.

вихователь - методист 

 5. Організаційні питання на початку навчального року.

6. Виступ медичної сестри

7. Рішення педагогічної ради

 Т.в.о. завідувача

  

Завдання на 2020-2021 навчальний рік

1.Формування еколого – валеологічної компетентності дітей дошкільного віку. Оптимізації предметно – просторового розвивального середовища.

2. Формування мовленнєвого розвитку дошкільників як одного з основних чинників становлення особистості в дошкільному дитинстві.

3. Сприяти застосуванню педагогами малих форм усної народної творчості в освітньому процесі дитячого садка, як складової національно-патріотичного виховання дошкільників.

 

2. Підведення підсумків  щодо підготовки груп до нового навчального року. Т.в.о. завідувача

За рекомендаціями МОН від 30.07.2020р. №1/9-411 «Інструктивно – методичні рекомендації Щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти у 2020-2021н.р.». Організація діяльності закладів дошкільної освіти (далі — ЗДО) у 2020/2021 навчальному році залежатиме від епідемічної ситуації у конкретному регіоні. Рішення щодо обрання сценарію, за яким буде відбуватись діяльність закладів, ухвалюватимуть регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, залежно від особливостей епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні. За сприятливої епідемічної ситуації у регіоні та відповідного рішення зазначеної комісії, ЗДО працюють у звичайному режимі, створивши максимально безпечні умови для вихованців та працівників. За створення таких умов відповідають засновники та керівники ЗДО. Із керівними принципами та заходами щодо безпечного відновлення роботи та функціонування ЗДО, а також розвитку дітей та підтримки працівників можна ознайомитися в постанові Головного державного санітарного лікаря України від 21.05.2020 № 25 «Про затвердження Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (СОVID19)», листах Міністерства освіти і науки України від 23.04.2020 № 1/9- 219 «Щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти під час карантину», від 22.05.2020 № 1/9-269 «Щодо відновлення діяльності закладів дошкільної освіти», матеріалах ЮНІСЕФ «Рекомендації щодо відновлення роботи закладів дошкільної освіти після СОVID-19».     КДНЗ №1 розпочинає працювати з 1 вересня у звичайному режимі,  створивши максимально безпечні умови для вихованців та працівників. Наповнюваність груп повинна відповідати ст. 14 ЗУ «Про дошкільну освіту» від 2001 №49. Підготовка груп до навчального 2020-2021 року здійснена в повному обсязі. Оновлені інформаційні куточки для батьків, ігрові куточки, маркування меблів.

 

3. Затвердження програми, за якою працюватиме заклад в поточному навчальному році.                        Т.в.о. завідувача

Згідно Постанови МОН від 22.07.2020р. №1/9-934 «Про перелік навчальної літератури на 2020-2021н.р.». Групи: «Сонечко», «Дзвіночок» - працюють за програмою «Соняшник» доповнюючи матеріалом програм «Впевнений старт», «Я у світі». Групи: «Казка», «Веселка», «Бджілка», «Гномик» за програмою «Дитина».

РІШЕННЯ ПЕДАГОГІЧНОЇ РАДИ

1. Затвердити програми.». Групи: «Сонечко», «Дзвіночок» - працюють за програмою «Соняшник» доповнюючи матеріалом програм «Впевнений старт», «Я у світі». Групи: «Казка», «Веселка», «Бджілка», «Гномик» за програмою «Дитина».

2. Використання картотеки прогулянок, ігор.

3. Затвердження плану освітньої роботи КДНЗ №1 на 2020-2021н.р..

4. Затвердження розпорядку дня, розкладу занять.

5. Діяльність планування освітньої роботи ЗДО  додержуватися Інструктивно – методичних рекомендацій №1/9-411 від 30.07.22020р. «Педагогічні працівники мають право на академічну свободу у виборі форм планування, виду діяльності, форми проведення згідно рекомендацій, але обраний вид планування повинен бути окреслен у перспективному плануванні вихователя кожної групи.

Педагогічна рада  №2

30.11.2020р.

Формування еколого – валеологічної компетентності дітей дошкільного віку. Приділяя увагу оптимізації предметно – просторового розвивального середовища.

1.  Про виконання рішень попередньої педагогічної ради.

2 . Аналіз еколого – валеологічної компететності дошкільників (за результатами тематичного вивчення. Довідка).

3. Консультація «Форми роботи з еколого – валеологічного виховання дітей дошкільного віку».

4. Рішення педагогічної ради

Довідка

 

«Про результати проведення

тематичної перевірки

з патріотичного виховання»

 

Відповідно до плану роботи дошкільного закладу №1 на 2020/2021 навчальний рік з питань вивчення форм та методів роботи з дітьми дошкільного віку по формуванню еколого – валеологічної компетентності дітей дошкільного віку була проведена тематична перевірка, в усіх вікових групах. Метою вивчення було: аналіз системи роботи педагогів щодо формування еколого – валеогічної компетентності дітей дошкольного віку. Методи вивчення:

- аналіз планування навчально-виховної роботи з даного питання;

- спостереження, бесіди з дітьми;

- оцінка розвивального середовища;

- перегляд занять та режимних моментів;

Об'єкт вивчення:  діти дошкільного віку.

Вивчення проводили за такими напрямками:

1. Планування навчально-виховної роботи стосовно розвитку еколого – валеогічної компетентності  дітей в групах дошкільного віку.

2. Рівень розвитку екологічного виховання.

3. Створення умов, що сприяють організації виховання у дітей.

Вивчення проводили: т.в.о. завідувача КДНЗ №1 Макухіна О.М., вихователь-методист Денисенко О.В..

Аналіз методичної роботи у закладі дає можливість зробити висновок, що у вихователів склалась певна система і стиль у роботі з дітьми та їх батьками. Позитивні наслідки еколого-валеогічної роботи забезпечуються різноманітністю їх форм.
Провідне місце займають організовані форми еколого-валеогічна  та самостійної рухової діяльності дошкільників під час прогулянок та інших режимних моментів.
Педагоги будують доброзичливі, теплі, приязні стосунки з дітьми, що базуються на довірі один до одного, взаємоповазі. У своїй роботі вони використовують особистісно-орієнтований підхід до дітей, інтерактивні методи і прийоми.

Провідне місце посідають  заняття еколого-валеогічного. Протягом тижня два заняття проводяться . Наявна система у плануванні фронтальних та індивідуальних занять. Структура занять, дозування рухів і вправ відповідають методичним вимогам. В кожній віковій групі щодня проводиться заняття, спостереження, дидактичні ігри. Належна увага приділяється підготовці та проведенню заняттям, святам.. З метою збереження та зміцнення здоров’я дошкільнят в дитячому садочку проводяться малі форми фізичного виховання. Це фізкультурні хвилинки і фізкультурні паузи між заняттями, психогімнастика, музично-ритмічні рухи, ігри-медитації, дихальні та звукові вправи та інше. Найбільш результативними в плані оздоровлення дітей вихователі вважають такі оздоровчі технології: пальчикова гімнастика ; кольоротерапія; музикотерапія, точковий масаж.

З метою встановлення рівня вмінь дітей на початку навчального року, а саме з 2 по 13 вересня проводилося обстеження дітей всіх вікових груп за всіма освітніми лініями.          З метою встановлення рівня вмінь дітьми з фізичного виховання на початку навчального року, а саме з 17 по 26 листопада проводилася моторна щільність у таких групах 1 молодша,  2 молодша, середня, старша, різновікова старшого віку.    

Стосовно даної тематиці проведені такі відкриті покази  ШинкевичО.В, вихователь 2 молодшої групи « Будьмо здоровими», Бутенко Д.О. -  вчитель – логопед КДНЗ№1 проведення заняття «Хто такий логопед» , Прокопова Т.О. вихователь логопедичної групи  «Валеологія – що це?»

 20 вересня наказом 29.08.2019р. №131 Про проведення Єдиного цивільного захисту, в КДНЗ №1 у всіх вікових групах був проведен Єдиний день цивільного захисту,  метою якого було - підвищення рівня знань дітей в області безпеки життєдіяльності, формування навичок правильного поводження в надзвичайних ситуаціях, навчання діям в екстремальних випадках. Головна мета даного заходу – практично закріпити у пам’яті дітей зміст отриманих знань та формувати навички правильної поведінки в екстримальних ситуаціях. З 21 по 25 жовтня по КДНЗ був проведен тиждень безпеки життєдіяльності дитини, метою якого було:         формування у дітей усвідомлення цінності власного здоров'я та життя шляхом цілеспрямованої навчально-виховної роботи; формувати у дітей розуміння того, що своє здоров'я, своє життя треба вміти берегти і захищати; навчати дітей способів регулювання власної поведінки в довкіллі, серед людей, предметів, в умовах стихійних природних явищ та катастроф; навчати неухильно дотримуватись правил безпечної поведінки вдома, на вулиці, в природі, з іншими людьми; вправляти дітей в умінні надавати посильну допомогу і самодопомогу в разі нещасного випадку. До заключення тематичного тижня було проведено тренінг - евакуації дітей під час «пожежної тривоги» з метою навчання учасників освітнього процесу  правилам безпечної життєдіяльності та набуття ними практичних навичок поведінки в умовах виникнення надзвичайних ситуацій.            

З метою узагальнення і поширення ефективних форм і методів  організації навчально -  виховного процесу з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності та інформаційно – методичної підтримки підготовки та проведення Тижнів безпеки дитини в закладах дошкільної освіти, від «Навчально – методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Луганської області міста Сєвєродонецьк», було надано інформаційно – методичну підтримку (в електронному вигляді).                          Проведені такі консультації - тренінги для вихователів: «Перезавантаження», 16.09.2020р. Афанасьєва Л.О.. «Безпека життєдіяльності дошкільників», 30.09.2020р. Макухіна О.М.. «Малювання в ДНЗ», 7.10.2020 р. Власова І.В.. «Волеологічне  виховання в ДНЗ» 21.10.2020р. Шинкевич О.В.. «Музика в нашому житті», 4.11.2020р. Сєроштан Н.М.. «Екологічне виховання», 18.11.2020р. Денисенко О.В.У дитячому садку велика увага приділяється роботі з батьками, вихователі використовують нові методи, прийоми. За тематикою І кварталу у всіх вікових групах відбулись батьківські збори онлайн, постійно проводяться консультації, бесіди.        

Підводячи підсумок тематичної перевірки організації здоров`я збережувальних технологій в роботі з дошкільниками слід оцінити роботу педагогічного колективу дитячого садка задовільно.    

 

 

ПЕДАГОГІЧНА РАДА №3

«ФОРМУВАННЯ МОВЛЕННЄВОГО РОЗВИТКУ ДОШКІЛЬНИКІВ, ЯК ОДНОГО З ОСНОВНИХ ЧИННИКІВ СТАНОВЛЕННЯ ОСОБИСТОСТІ В ДОШКІЛЬНОМУ ДИТИНСТВІ»

 

24.02.2021Р.

КДНЗ №1 «Теремок»

 

 

ПОРЯДОК ДЕНИЙ

1. Про виконання рішень попередньої педагогічної ради               Завідувач                                                             

2. Аналіз розвитку комунікативно – мовленнєвого розвитку дітей (Довідка)  

                                     Вихователь – методист

3. Організаційні питання:

- Звіт за проектом «Розвиток мовлення дітей дошкільного віку засобами театральної діяльності»

-Обговорення теми перспектива розвитку – «Інноваційні здоров`язберігаючі технології в освітньому процесі»

- Вибір нової програми на 2021-2022н.р. (середні, старші групи)                                      Вихователь – методист

5.Рішення педагогічної ради                                          Завідувач

 6. Консультація «Що робити якщо батьки не забирають дитину з садочка»

                                                                                          Вихователь – методис

 

Звіт

Аналіз розвитку комунікативно – мовленнєвого розвитку дітей

театралізованої діяльності»

     Дошкільний навчальний заклад «Теремок» у 2020-2021 навчальному році здійснює свою діяльність відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Закону «Про освіту», Базового компоненту дошкільної освіти в Україні, «Положення про дошкільний навчальний заклад», Конституції України, основ законодавства України «Про охорону життя і здоров'я дітей», нормативних та програмно-методичних матеріалів Міністерства освіти науки та молоді України, Міністерства охорони здоров'я України, власного статуту. Педагогічні працівники колективу втілюють в життя державну політику в галузі освіти на основі реалізації завдань базової програми «Дитина» від двох до семи та комплексної програми розвитку, навчання і виховання дітей дошкільного віку «Соняшник».

У закладі протягом ІІ кварталу 2020-2021 року проводилась тематична перевірка згідно річного плану на 2020-2021 навчальний рік, вивчення стану удосконалення комунікативно – мовленевої діяльності дошкільників за допомогою театралізованої діяльності.

Мета

Вивчення стану роботи КДНЗ по організації театралізованої діяльності з метою розвитку мовлення дошкільнят.

1. Оцінити ефективність методів і прийомів роботи з дітьми, які використовуються педагогами в керівництві театралізованої діяльності.

2. Оцінити предметно – розвиваюче середовище, умови для організації педагогічного процесу (наявність театралізованих осередків – куточки рядження, їх зміст відповідно до програмних і віковим вимогам).

3. Виховання звукової культури мовлення.

4. Ознайомлення з художньою літературою.

 

Принципи організації роботи

  • Робота повинна бути організована так, щоб кожна дитина брала в ній  участь і  відчувала свою значущість ,проявляла свою  ініціативу .

  • Підтримувати самостійність і активність дітей.

  • Залучати до участі  сім’ї вихованців, зміцнювати зв’язок  батьків та ДНЗ.

  • Ставитись до роботи дітей серйозно, хвалити їх за           найменші досягнення.

  • Виявляти доброзичливість, зацікавленість щодо дитячих досліджень.

  • Розвивати дитячу фантазію, не обмежувати її межами «дорослих стереотипів».

  • Враховувати вікові та індивідуальні особливості дітей.

  • Впроваджувати інтерактивні методи спілкування вихователя та вихованців, а також дітей між собою.

Тематична перевірка показала наступні результати:

Спостереження за дітьми в процесі організованої і самостійної діяльності, вивчення їх мовленнєвих умінь під час театралізованої діяльності показало, що діти старшого віку вільно користуються лексикою при вираженні своїх думок, вміють вступати в контакт з дорослими і однолітками (вислуховувати співрозмовника, ставити запитання, відповідати на них, пояснювати). Діти старшої та середньої групи володіють елементарними нормами і правилами рідної мови, дотримуються правил мовного етикету. Вихованці молодших груп: вміють слухати художній твір, пригадують назву художнього твору за ілюстраціями, правильно оцінюють поведінку персонажів. Однак, недостатньо розвинена звукова культура мовлення (у багатьох дітей) і невисокий рівень зв'язного мовлення при переказі казки або художнього твору.

В цілому мовний розвиток всіх вікових груп відповідає середньому рівню програмних вимог. Основні напрямки розвитку мовлення молодших і старших дошкільнят формуються відповідно до програмних завдань і також відповідають нормі.

Саме театралізована діяльність дозволяє вирішувати багато педагогічних завдань, що стосуються формування виразності мовлення дитини, інтелектуального і художньо-естетичного виховання. Тематичний контроль показав, щодо театралізованої діяльності багато вихователів приділяють значне місце в своїй роботі. З метою вивчення рівня розвитку творчих здібностей дітей в театралізованій діяльності, були проведені театралізовані вистави в кожній віковій групі за участю дітей: для всіх вікових груп було проведено новорчічні ранки з 24.12 – 28.12.2020р.,  Святого Миколая,  старша і середня групи  «Від Різдва до Водохрещі» - Прокопова Т.О., Денисенеко О.В., «Різдвяні свята» - Липова Н.В. для дітей 2 молодшої і дітей групи раннього віку вихователі провели театралізовану виставу  «Рукавичка», свято – розвага до дня Соборності України – Липова Н.В., Прокопова Т.
О., вистава «У пошуказ весни» - вихователі всіх груп. Особливо хочеться відзначити копітку роботу з розвитку дитини в театралізованій діяльності всіх педагогів садочка, які разом з музичним керівнико готовували цікаві сценарії для всіх вікових груп, самі активно приймали участь у їх проведені та разом зі своїми вихованцями старанно готувались до показу вистав. Аналізуючи дані покази можна зробити висновок про те, що завдання і зміст постановок відповідають віку дітей.

 В результаті проведених показів помітна ефективність роботи педагогів у розвитку творчих здібностей дітей. У дітей проявляється інтерес до літератури, театру. Завдяки виконаній роботі видно розвиток емоційної, виразної мови дітей, частина дітей вільно і розкуто тримаються при виступі перед дорослими і однолітками.

Протягом даного кварталу були проведені тематичні заняття: «Будьмо разом» Шинкевич О.В., Денисенко О.В. «Лисичка – сестричка та Вовк - Панібрат»Сідоренко В.В. «Подорож у казкову країну». Вихователі вміло керувалась методикою та артистичними здібностями щоб ознайомити дітей з даною темою. Спостерігаючи за поведінкою дітей в самостійних іграх хочеться відзначити, що і тут вихователі вміло, керують ігровою діяльністю, діти «грають партнерами»  в такі ігри: - «Шофери», «Будівельники», «Сім я» , «Лікарня» тощо. Всіма вихователями широко використовуються можливості художніх творів. Всі проведені протягом ІІ кварталу заняття були цікавими, розвиваючими, захоплюючими і без зауважень.

Було проведено консультації - тренінги вихователів: «Емоційний інтелект – ресурс і запорука педагога» пр.. психолог – Афанасьєва Л.О., «Вивчення англійської мови в дитячому садку» - Прокопова Т.О., «Розвиток зв’язного мовлення дошкільників засобами дидактичних ігор» - Липова Н.В.. В даних тренінгах приймали участь всі педагоги нашого садочка, з великим захопленням були  активні і молоді педагоги нашого садочка: Бутенко Д.О., Вакуленко О.О., Пшеничнова В.Р., Черноморова Н.Л..

Вивчення предметно-розвиваючого середовища для організації театралізованої діяльності показало, що у всіх вікових групах оновлені  театралізовані куточки. Багато зроблені педагогами дидактичного та наочного матеріалу з театралізації. Аналіз документації показав, що у всіх групах дитячого саду планування роботи відповідає програмним вимогам і віком дітей. Були проведені такі театралізовані вистави щодо підсумку задачі кварталу: гр. «Казка» вихователь Вакуленко О.О. – «Курочка Ряба», гр. «Веселка» вихователь Сідоренко В.В. – «Теремок», гр. «Гномик» вихователь Власова І.В. – «Зайчикова хатка», гр. «Дзвіночок» вихователь Липова Н.В. – «Зимівля звірів», гр. «Сонечко» вихователь Прокопова Т.О. – «Лисичка – сестричка та Вовок - Панібрат», гр. «Бджілка» вихователь Шинкевич О.В. – «Ріпка». Використовувались такі форми роботи:

Рухливі ігри та етюди: через образ «покажи, як бігає їжак, як посварилися два півника ...» і т. д.

-  Розучування скоромовок (робота з голосом);

- Читання художньої літератури (згідно з програмою);

- Продуктивна діяльність: малювання улюблених казкових героїв, тощо;

- Робота над постановою казки: читання казки, аналіз кожної події, аналіз характеру кожного персонажа, створення образу, розучування казки по сценам.

- Прослуховування диска з казками, піснями (старша, середня групи, перегляд казок.

Були представлені такі вистаки: «День Соборності», «Різдвяні свята».

Питання взаємодії з батьками по даній темі.

 Бесіди та консультації для батьків: «Чому дитині нічого не цікаво», «Сімейні традиції – виховуємо дитини», «Ігри з дітьми – як розвиток мовлення дитини», «Як уберегти дитину від травм», «Вітамінна абетка», «Вірші в малюнках», «Розвиток мовлення за допомогою казок», «Полюби книгу з малюком», «Особливості українського мовлення у російськомовних дітей», «Книжка – джерело знань», «Через казку – до доброти», «Читаємо всією сім’єю»,  «Поради щодо розвитку мовлення дитини», «Материнська мова на інтелект дитини», «Роль сім’ї в корекції мовленнєвих порушень», «Читаємо дітям», «Слухаємо музику разом».

Підводячи підсумок тематичної перевірки організації театралізованої діяльності з дошкільниками слід оцінити роботу педагогічного колективу дитячого садка задовільно. З метою поліпшення роботи з цього напрямку вихователям дані наступні рекомендації:

Більшу роботу приділяти у повсякденному житті садочка звязному розвитку мовлення дітей; вивчення віршів, скоромовое, чистомовок, загадок, читання українських народних казок за ролями, словесні дидактичні ігри.

 

 

 

 

 

 

bottom of page