МИ РАДІ ВІТАТИ ВАС НА НАШОМУ САЙТІ!!!
Зміст методичної роботи реалізується через такі форми:
- інструктивно - методичні наради;
- педагогічні ради;
- педагогічні читання;
- теоретичні семінари;
- семінари - практикуми;
- колективні перегляди освітнього процесу.
Групові:
\- методичні об``єднання вихователів
дошкільних груп;
- робота творчих груп;
- консультації.
Індивідуальні:
-наставництво;
- самоосвіта;
- взаємовідвідування;
- робота над проблемними питаннями;
- атестація
Для того, щоб вирішити складні завдання, що постають перед дошкільним закладом, методичний кабінет ретельно вивчає педагогічний колектив - що є основою створення структури методичної роботи з педагогічними кадрами. Методична робота в нашому дошкільному навчальному закладі є максимально гнучкою, а саме: сприяє розвитку творчості, ініціативи, підвищує якість освітнього процесу. Вирішення окреслених завдань здійснюється шляхом пошуку нового змісту, форм і методів роботи з педагогічним колективом.
В нашому закладі стимулювання творчого потенціалу базується на принципах методичної роботи:
- педагогічна співпраця з вихователем
- робота в режимі довіри, доброзичливості
- творча атмосфера , стимулювання творчої активності
- принцип допоміжне – регульованого контролю
- надання вихователеві права вибору
- системність методичних заходів
- принцип "Я – повідомлень” у спілкуванні
- щоденна допомога
- випереджувальний характер методичної роботи.
В методичному кабінеті закладу
створені умови для організації методичної роботи
Інформаційні матеріали:
- нормативні документи, інструктивно – методичні матеріали;
- матеріали з правової освіти;
- управління та контроль;
- ділові дані про педпрацівників ДНЗ;
- матеріали атестації педпрацівників;
- робота з батьками;
- матеріали участі ДНЗ в районних заходах;
- фото, відео – матеріали.
Вся методична робота в дошкільному закладі підпорядкована систематичному плану роботи, який складається на основі глибокого аналізу за минулий навчальний рік, комплексного вивчення результатів, здобутків, педагогічних знахідок. До річного планування залучаються всі працівники закладу, враховуючи їхню кваліфікацію, творчі здібності, можливості, їхні запити, побажання, зауваження.
Види і форми планування освітнього процесу в закладі обговорюються та схвалюються педрадою на початку навчального року. При плануванні роботи дошкільного закладу керуємося принципом актуальності, науковості, наступності, перспективності, системності, які забезпечують відповідність змісту планів досягненням психолого-педагогічної науки та позитивного педагогічного досвіду, орієнтацію змісту плану на потреби сьогодення та забезпечення якості розвитку, вихованості та навченості дітей.
Велика увага приділяється спрямуванню зусиль педагогічного колективу на реалізацію сучасного особистісно-орієнтованого підходу до дітей, який передбачає формування у дитини здібностей і бажання усвідомлювати себе як особистість. Ці домінуючі ідеї обговорюються на педагогічних радах, педагогічних читаннях, під час індивідуальних і групових консультацій. На їх основі здійснюється корекція педагогічного стилю роботи вихователів.
Зміст методичної роботи
Мета методичної роботи:
Удосконалення системи безперервної освіти педагогічних кадрів, вивчення та розвиток педагогічної компетентності кожного педагога; стимулювання творчого потенціалу водночас із формуванням навичок самостійного аналізу власної педагогічної діяльності, організація моніторингу якості освіти відповідно до Державних стандартів, запровадження компетентнісно-орієнтованого підходу до навчально-виховного процесу.
Напрямки методичної роботи:
- підвищення соціально-психологічної культури педкадрів;
- удосконалення педагогічної майстерності;
- сприяння в опануванні світової та національної, мовної й побутової культури;
- розвиток спеціальних умінь і навичок.
Головними завданнями діяльності методичної роботи ДНЗ є:
- підвищення соціально-психологічної культури педагогічних працівників;
- вдосконалення педагогічної майстерності та сприяння особистісному професійному зростанню педагогів;
- сприяння в опануванні світовою, національною, побутовою культурою.
- підтримка ділового тонусу педагогів;
- стимулювання розвитку ініціативи, творчості, пошуку;
- створення умов для праці в режимі розвитку, в напрямку опанування новими методами, прийомами, засобами, технологіями, системою навчання та виховання
- оптимізація системи мотивації педагогів до підвищення фахової майстерності та узагальнення власного педагогічного досвіду.
Педагогічна рада №3
"Формування мовленнєвого розвитку дошкільників, як одного з основних чинників становлення особистості в дошкільному дитинстві."
Говорити вміють майже все, але говорити правильно, лише одиниці з нас. Розмовляючи з іншими, ми користуємося мовою, як засобом передачі своїх думок. Мова є для нас однією з головних потреб і функцій людини. Саме через спілкування з іншими людьми людина реалізує себе як особистість.
Судити про початок розвитку особистості дитини дошкільного віку без оцінки його мовного розвитку неможливо. З розвитком мови пов'язане формування як особистості в цілому, так і всіх психічних процесів. Тому визначення напрямків і умови розвитку мови у дітей відносяться до числа найважливіших педагогічних завдань. Формування розвитку мовлення є однією з актуальних.
Консультація
«Що робити, якщо батьки не забирають дитину з садочка»
Вихователь – методист Макухіна О.М.
«Що робити, якщо батьки не забирають дитину з садочка»
Питання до вихователів:
Обмін думками.
-
«Що робити, якщо батьки не забирають дитину з садочка»
-
«Хто має донести їм дану інформацію», Коли.
В-м.: Як тільки батьки порийшли в садочок писати заяву на приймання дитини і перший хто повинен ознайомити батьків із правилами внутрішнього розпорядку ДНЗ – ЗАВІДУВАЧ. Розповісти про статут ДНЗ, хто, коли може забирати дитину із садочка.
-
А хто має забирати дитину із садочка? (Звичайно батьки, але також є особи які приймають участь у вихованні дитини).
Батьки повинні на них написати заяву, де буде вказано що батьки довіряють забирати дитину із садочка бабусі чи дідусю і прикладають до заяви ксерокопію паспорта та віддають її завідувачу. Потім батьки особисто приводять цю людину в садочок і знайомлять її з вихователем групи. Але у багатьох сім’яхє дорослі – старші діти, чи можуть вони забирати дитину із садочка?
-
Як ви вважаєте зі скількох років людина вважається повнолітньою?
(Думки педагогів).
Людина вважається повнолітньою з 18 рокі і це встановлено сімейним кодексом ч.2 ст.6 «Що неповнолітня дитина вважаються у віці 14 до 18 років…». А з 18 років це вже повнолітня дитина і про це каже цивільний кодекс України.
І отже давайте підсумуємо: коли батьки прийшли писати заяву для оформлення дитини в садочок їх завідувач ознайомлює із правилами внутрішнього розпорядку ДНЗ, також ці правила можна повторюваним на батьківських зборах (буде це доцільно якщо в групі регулярно є батьки, котрі запізнюються забирати дитину із садочка).
Другий варіант: є «неблагополучні» батьки: поодинокі, які пиячать …
Такі батьки регулярно запізнюються забрати дитину із садочка або приходять у нетверезому стані.
Що робити в даній ситуації? (Думки вихователів).
Звичайно ви таким батька не віддаєте дитину. Але що повинен зробити вихователь? (Думки вихователів).
-
Вихователь повинен перш за все зателефонувати завідувачу і поставити його до відома бо батькам у нетверезому стану вихователь віддавати дитину не має право, також не має право виводити дитину за територію дитячого садка чи віддавати дитину іншим особам без заяви батьків і ксерокопії паспорту на цю особу. І коли ви зателефонували завідувачу, поставили його до відома, пояснили ситуацію, тільки завідувач вирішує що робити, чи викликати поліціє чи ні. Якщо викликається поліція завідувач обов’язково повинен бути присутній, складається акт, дитину вилучають і за все це відповідає керівник.
Якщо батьки часто запізнюються за своєю дитиною, ви пишете на ім’я завідувача доповідну на цих батьків. Збираєте таку доповідні і завідувач віддає у органи опіки та захисту дитини про неналежне відношення батьків до своєї дитини. Але про це і ви, і керівник спочатку повідомляєте батьків.
Якщо дитину забирають старші неповнолітні діти, батьки повинні написати заяву, що всю відповідальність беруть на себе але це буде не правомірно.
Підсумки.