top of page

Річний звіт про діяльність закладу освіти

 

ЗВІТ

                                                                 «Аналіз роботи освітньо – виховної діяльності                                              

                за навчальний 2020 - 2021рік»

Дошкільний навчальний заклад «Теремок» у 2020-2021 навчальному році здійснює свою діяльність відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Закону «Про освіту», Базового компоненту дошкільної освіти в Україні, «Положення про дошкільний навчальний заклад», Конституції України, основ законодавства України «Про охорону життя і здоров'я дітей»,  нормативних та програмно-методичних матеріалів Міністерства освіти науки та молоді України, Міністерства охорони здоров'я України, власного статуту.

Дошкільний заклад здійснює освітньо – виховну діяльність відповідно до річного плану, який складається на навчальний рік та період оздоровлення. План роботи схвалюється педагогічною радою закладу, затверджується керівником закладу.     Діяльність закладу направлена на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту; виховання потреби в самореалізації та самоствердженні.                                                                                                                   Протягом навчального року дитячий садок працював згідно Базового компонентом дошкільної освіти, за програмою «Дитина», «Соняшник», «Впевнений старт».                                                                                         Кадрове забезпечення на 1 вересня 2020р.:

32 працівників, з них:

пед. персонал - 14 чол.,

тех. персонал - 18чол..

Завідувач - освіта вища,

вихователь - методист -  незакінчена вища,

музичний керівник -  середня освіта,

логопед – незакінчена вища освіта.

Усього вищу освіту мають - 8 чол.

Середню освіту мають -  6 чол.

Станом на 31 травня 2021року в КЗ ДНЗ працює 35 працівника:

пед. персонал - 15 чол.,

тех. персонал – 20 чол..

У закладі працюють:

в.о. завідувач – середня спеціальна,

вихователь - методист -  незакінчена вища,

музичний керівник -  середня освіта,

логопед – незакінчена вища освіта,

пр.психолог – вища освіта.

Усього вищу освіту мають - 8 чол.

Середню освіту мають -  7 чол.

У дитячому садку є вакантна посада вихователя.

Протягом року в педагогічному складі відбулися зміни, а саме прийнято молодого вихователя  - Вакуленко О.О. з 16 вересня 2020р. наказ від 14.09.2020р. №62, Скаліуш Д.Ю. звільнено з займаної посади у зв’язку з переводом до КДНЗ №2«Топольок» з 06.11.2020р. згідно ст..36 п.5  КЗпП України, Черноморову Н.Л. наказ від 6.11.2020р. №89 переведено на посаду вихователя з 9.11.2020р., прийнято молодого вихователя - Пшеничнову В.Р. з 16.12.2020р. наказ від 14.12.2020р. №112, прийнято молодого вихователя – Кулішову Т.М. з 16 березні 2021н.р. наказ №24.

До кожного молодого спеціаліста були призначенні педагоги – наставники, які у своїй методичній роботі з молодими спеціалістами протягом даного періоду використовували  такі основні методи роботи:

  1. Бесіда з молодими спеціалістами за конкретними розділами педагогіки, методики викладання.

  2. Обмін думками щодо змісту нових здобутків психолого – педагогічної науки.

  3. Консультування молодого вихователя щодо організації навчально – виховного процесу тощо.

Молодих спеціалістів було орієнтовано на виконання таких основних завдань:

- розвиток уміння застосовувати теоретичні знання в конкретній практичній професійній діяльності;

- вивчення молодими педагогами перспективного педагогічного досвіду;

- виховання готовності до впровадження новітніх освітніх технологій і методик у навчально-виховний процес, прагнення до оволодіння педагогікою співробітництва;

- усіляке сприяння підвищенню рівня методичної й фахової майстерності молодого вчителя;

- створення умов для розвитку професійної спрямованості та компетентнісної особистості педагога. 

У дитячому садку велика увага приділяється підвищенню рівня фахової майстерності працівників. Кожен вихователь веде зошит по самоосвіті, у яких можна чітко відстежити форми підвищення кваліфікації. Вихователі постійно вивчають передовий педагогічний досвід, методичну літературу, використовують у своїй роботі нові розробки.                                                                   

 Атестація педагогічних працівників у дошкільному закладі здійснюється відповідно до частини третьої статті 31 Закону України «Про дошкільну освіту» Типового положення  про атестацію педагогічних працівників України, затвердженим наказом Міністерства освіти України від 06.10.2010р. № 930 зі змінами Типового положення про атестацію педагогічних - працівників, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки, молоді і спорту України від 20.12.2011р., № 1473, та змінами щодо атестації керівників навчальних закладів затвердженими в Міністерстві юстиції України 16 серпня 2013р. за № 1417/23949,21. 08.2019р. №800,  Постанова від 27.12.2019р. №1133, та на підставі рішення засідання районної атестаційної комісії. Згідно перспективного плану на 5 років у зазначені терміни.                                                                                                              

У 2020-2021 навчальному році були на курсах вихователі: Липова Н.В. з 21.09.2020р. по 30.09.2021р, Власова І.В. з 5.04.2021р. по 08. 04.2021р., Шинкевич О.В. з 13.05.2021р. по 14.05.2021р.

Згідно наказу №128 від 23.09.2020р. Відділа освіти Станично – Луганської районної державної адміністрації, КЗ ДНЗ №1 «Теремок», було визнано атестаційною комісією І рівня, яку проводили атестацію педагогічних працівників закладів дошкільної освіти: КЗ ДНЗ №2 «Топольок», КЗ ДНЗ №21 «Казка», КЗ ДНЗ №3 «Козачок».  Атестуючих педагогів  КЗ ДНЗ №1 «Теремок» у 2020 – 2021р. немає.                                                                  Адміністрацією дошкільного закладу створюються умови для професійного зростання та вдосконалення педагогічної майстерності. З метою підвищення теоретичного рівня та фахової підготовки колективу  придбано новинки методичної літератури:  Організація корекційно-розвиткової роботи з дітьми із затримкою психічного розвитку. Середня група; Дитячі розваги і свята ( у схемах, таблицях, визначення, сценаріях): навчально-методичний посібник; Моральна пектораль. Книжка для читання дітям; Хочемо бути здоровими. Зошит з основ здоров’я для дошкільнят.                                                                            

 Всі педагогічні працівники беруть участь в роботі методичних об`єднань, обміні досвідом, консультаціях, тренінгах. Важливе   місце  в  системі  методичної  роботи з  педагогами  посідали педагогічні години, які проводилися щосереди, на яких розглядалися питання як теоретичного так і практичного характеру. Це і навчально-методичне консультування педагогів, огляд новинок періодичної  літератури, «круглі столи», звіти про проходження педагогами курсів підвищення кваліфікації, про відвідування міських методичних заходів, про самоосвіту тощо.                                                      

Протягом навчального року плідно працювала творча група над темою  «Розвиток мовлення дітей дошкільного віку за допомогою театралізованої діяльності», що дало можливість сприяти усвідомленню педагогів концептуальних засад сталого розвитку, формуванню творчого підходу до реалізації завдань. У лютому 2021р. ДНЗ закінчив роботу над проектом з даної тематики, за підсумками протягом всього даного періоду роботи над проектом, а саме з лютого 2019р. по лютий 2020р.: педагоги регулярно у своїй роботі використовували  наочний матеріал, дидактичні ігри з театралізації, театралізовані етюди, сюрпризні моменти, саморобні іграшки, пальчикові, настільні іграшки, проводилися тренінги для вихователів. Вихованці  самостійно придумували іграшки, рольові ігри, активно брали в них участь.       

Для кращої організації проекту вихователі кожної вікової групи оновили куточки казки в групі, систематично в часи ранкових годин та протягом дня проводили з вихованцями ігри театралізованого напрямку, психологічні етюди (перевтілення, перетворення, використання «чарівної палички», скриньки), для спільної роботи з батьками вихователі дитячого садка проводили консультації                                                                                  

З березня 2021р. КЗ ДНЗ №1 почав працювати над розробкою нового проекту «Дослідницька діяльність в ДНЗ».       І квартал навчального 2020 - 2021 року  був присвячен такій задачі: «Формування еколого – валеологічної компетентності дітей дошкільного віку. Оптимізації предметно – просторового розвивального середовища». Стосовно даної тематиці проведені такі відкриті покази  Шинкевич О.В, вихователь 2 молодшої групи «Будьмо здоровими», Бутенко Д.О. -  вчитель – логопед КДНЗ№1 проведення заняття «Хто такий логопед» , Прокопова Т.О. вихователь логопедичної групи  «Валеологія – що це?» 20 вересня наказом 29.08.2019р. №131 Про проведення Єдиного цивільного захисту, в КДНЗ №1 у всіх вікових групах був проведен Єдиний день цивільного захисту,  метою якого було - підвищення рівня знань дітей в області безпеки життєдіяльності, формування навичок правильного поводження в надзвичайних ситуаціях, навчання діям в екстремальних випадках. Головна мета даного заходу – практично закріпити у пам’яті дітей зміст отриманих знань та формувати навички правильної поведінки в екстримальних ситуаціях. З 21 по 25 жовтня по КДНЗ був проведен тиждень безпеки життєдіяльності дитини, метою якого було:   формування у дітей усвідомлення цінності власного здоров'я та життя шляхом цілеспрямованої навчально-виховної роботи; формувати у дітей розуміння того, що своє здоров'я, своє життя треба вміти берегти і захищати; навчати дітей способів регулювання власної поведінки в довкіллі, серед людей, предметів, в умовах стихійних природних явищ та катастроф; навчати неухильно дотримуватись правил безпечної поведінки вдома, на вулиці, в природі, з іншими людьми; вправляти дітей в умінні надавати посильну допомогу і самодопомогу в разі нещасного випадку. До заключення тематичного тижня було проведено тренінг - евакуації дітей під час «пожежної тривоги» з метою навчання учасників освітнього процесу  правилам безпечної життєдіяльності та набуття ними практичних навичок поведінки в умовах виникнення надзвичайних ситуацій.                                                  

З метою узагальнення і поширення ефективних форм і методів  організації навчально -  виховного процесу з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності та інформаційно – методичної підтримки підготовки та проведення Тижнів безпеки дитини в закладах дошкільної освіти, від «Навчально – методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Луганської області міста Сєвєродонецьк», було надано інформаційно – методичну підтримку (в електронному вигляді).                        

Проведені такі консультації - тренінги для вихователів: «Перезавантаження», 16.09.2020р. Афанасьєва Л.О.. «Безпека життєдіяльності дошкільників», 30.09.2020р. Макухіна О.М.. «Малювання в ДНЗ», 7.10.2020 р. Власова І.В.. «Волеологічне  виховання в ДНЗ» 21.10.2020р. Шинкевич О.В.. «Музика в нашому житті», 4.11.2020р. Сєроштан Н.М.. «Екологічне виховання», 18.11.2020р. Денисенко О.В. У дитячому садку велика увага приділяється роботі з батьками, вихователі використовують нові методи, прийоми. За тематикою І кварталу у всіх вікових групах відбулись батьківські збори онлайн, постійно проводяться консультації, бесіди. За пі підсумками тематичної перевірки організації здоров`я збережувальних технологій в роботі з дошкільниками  роботу педагогічного колективу дитячого садка оцінено задовільно.                                                                У ІІ кварталі навчального року освітньо – виховна діяльність велась відповідно такій задачі: «Удосконалення комунікативно – мовленнєвої компетентності дошкільників за допомогою театралізованої діяльності». Тематичний контроль показав, щодо театралізованої діяльності багато вихователів приділяють значне місце в своїй роботі. З метою вивчення рівня розвитку творчих здібностей дітей в театралізованій діяльності, були проведені театралізовані вистави в кожній віковій групі за участю дітей: для всіх вікових груп було проведено новорчічні ранки з 24.12 – 28.12.2020р.,  Святого Миколая,  старша і середня групи  «Від Різдва до Водохрещі» - Прокопова Т.О., Денисенеко О.В., «Різдвяні свята» - Липова Н.В. для дітей 2 молодшої і дітей групи раннього віку вихователі провели театралізовану виставу  «Рукавичка», свято – розвага до дня Соборності України – Липова Н.В., Прокопова Т.
О., вистава «У пошуках весни» - вихователі всіх груп. Особливо хочеться відзначити копітку роботу з розвитку дитини в театралізованій діяльності всіх педагогів садочка, які разом з музичним керівнико готовували цікаві сценарії для всіх вікових груп, самі активно приймали участь у їх проведені та разом зі своїми вихованцями старанно готувались до показу вистав. Аналізуючи дані покази можна зробити висновок про те, що завдання і зміст постановок відповідають віку дітей. Протягом даного кварталу були проведені тематичні заняття: «Будьмо разом» Шинкевич О.В., Денисенко О.В. «Лисичка – сестричка та Вовк - Панібрат»  Сідоренко В.В. «Подорож у казкову країну». Вихователі вміло керувалась методикою та артистичними здібностями щоб ознайомити дітей з даною темою. Спостерігаючи за поведінкою дітей в самостійних іграх хочеться відзначити, що і тут вихователі вміло, керують ігровою діяльністю, діти «грають партнерами»  в такі ігри: - «Шофери», «Будівельники», «Сім’я» , «Лікарня» тощо. Всіма вихователями широко використовуються можливості художніх творів. Всі проведені протягом ІІ кварталу заняття були цікавими, розвиваючими, захоплюючими і без зауважень. Були проведені консультації - тренінги вихователів: «Емоційний інтелект – ресурс і запорука педагога» пр.. психолог – Афанасьєва Л.О., «Вивчення англійської мови в дитячому садку» - Прокопова Т.О., «Розвиток зв’язного мовлення дошкільників засобами дидактичних ігор» - Липова Н.В.. В даних тренінгах приймали участь всі педагоги нашого садочка, з великим захопленням були  активні і молоді педагоги нашого садочка: Бутенко Д.О., Вакуленко О.О., Пшеничнова В.Р., Черноморова Н.Л. Вивчення предметно-розвиваючого середовища для організації театралізованої діяльності показало, що у всіх вікових групах оновлені  театралізовані куточки. Багато зроблені педагогами дидактичного та наочного матеріалу з театралізації. Аналіз документації показав, що у всіх групах дитячого саду планування роботи відповідає програмним вимогам і віком дітей. Були проведені такі театралізовані вистави щодо підсумку задачі кварталу: гр. «Казка» вихователь Вакуленко О.О. – «Курочка Ряба», гр. «Веселка» вихователь Сідоренко В.В. – «Теремок», гр. «Гномик» вихователь Власова І.В. – «Зайчикова хатка», гр. «Дзвіночок» вихователь Липова Н.В. – «Зимівля звірів», гр. «Сонечко» вихователь Прокопова Т.О. – «Лисичка – сестричка та Вовок - Панібрат», гр. «Бджілка» вихователь Шинкевич О.В. – «Ріпка». Використовувались такі форми роботи як рухливі ігри та етюди: через образ «покажи, як бігає їжак, як посварилися два півника ...» і т. д; розучування скоромовок (робота з голосом); читання художньої літератури (згідно з програмою); продуктивна діяльність: малювання улюблених казкових героїв, тощо; робота над постановою казки: читання казки, аналіз кожної події, аналіз характеру кожного персонажа, створення образу, розучування казки по сценам; прослуховування диска з казками, піснями (старша, середня групи, перегляд казок. Були представлені такі вистаки: «День Соборності», «Різдвяні свята». Питання взаємодії з батьками по даній темі.  Бесіди та консультації для батьків: «Чому дитині нічого не цікаво», «Сімейні традиції – виховуємо дитини», «Ігри з дітьми – як розвиток мовлення дитини», «Як уберегти дитину від травм», «Вітамінна абетка», «Вірші в малюнках», «Розвиток мовлення за допомогою казок», «Полюби книгу з малюком», «Особливості українського мовлення у російськомовних дітей», «Книжка – джерело знань», «Через казку – до доброти», «Читаємо всією сім’єю»,  «Поради щодо розвитку мовлення дитини», «Материнська мова на інтелект дитини», «Роль сім’ї в корекції мовленнєвих порушень», «Читаємо дітям», «Слухаємо музику разом».                                           

Освітньо – виховна діяльність ІІІ кварталу була присвячена  такій темі: «Сприяти застосуванню педагогами малих форм усної народної творчості в освітньому процесі дитячого садка, як складової національно-патріотичного виховання дошкільників». Головний принцип роботи педагогів КДНЗ «Теремок» - виховання добром на духовних та культурних засадах рідного народу. Завдання щодо організації роботи з патріотичного виховання вирішуються комплексно – під час занять з екологічного-валеологічного, пізнавального, художньо-естетичного, мовленнєвого розвитку, трудового виховання. Для реалізації зазначених завдань  вихователі використовують широкий спектр засобів освітнього впливу (різні види ігор, художня література, природа, фізичні вправи, образотворче, музичне мистецтво тощо) в процесі провідної (предметної) та інших специфічних для молодшого віку видів діяльності (емоційне спілкування, ігрова, рухова, пізнавальна, мовленнєва, образотворча, музична діяльність тощо).                                            

  Особливу увагу приділяють педагоги  одному з важливих напрямків патріотичного виховання – це  прилучення дітей до народознавства — вивчення культури, звичаїв рідного народу шляхом ознайомлення з характерними ознаками побуту українців (житло, одяг, предмети побуту, народна іграшка), народних  ремесел (гончарство, вишивка, килимарство, лозоплетіння тощо), символів (верба і калина, вінок, рушник). Широко у своїй роботі з дітьми використовують педагоги КДНЗ спостереження у природному, культурному, соціальному довкіллі, екскурсії вулицями рідного селища, до історичних пам’яток, визначних місць, читання художньої літератури та слухання народної, класичної, сучасної музики, розглядання творів образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва, а також бесіди на різні теми, самостійне складання дітьми розповідей-міркувань відповідної тематики, які мають значні потенційні можливості щодо патріотичного виховання дітей дошкільного з метою вироблення у них власних ставлень і оцінок, суджень, цінностей, що стануть підґрунтям для подальшого формування переконань і світоглядної позиції особистості.                                   

Унаочненню і кращому засвоєнню навчального матеріалу сприяють розглядання картинок, фотографій, ілюстрування подій і явищ, причин і наслідків дій та вчинків людей, моделей поведінки, варіантів розв’язання морально-етичних ситуацій. Не менш ефективною формою освітньої роботи з патріотичного виховання дошкільників є проведення спільних з батьками заходів (свята, розваги, виставки, конкурси).                                                     Протягом даного кварталу були проведені тематичні заняття у всіх вікових групах:

  • 1 березня «Гуманне та відповідальне ставлення до тварин»;

  • 8 березня «Міжнародний жіночий день»;

  • 9 березня «Шлях Т.Г. Шевченка»;

  • 11 березня «Масляна»;

  • 30 квітня «Великдень»;

  • БЖД в дитячому садочку 19 – 23 квітня;

  • 7 травня «День Матері».

Були проведені свята – розваги під керівництвом Сєроштан Н.М.: свято 8 березня, Масляна 12 березня, «У пошуках весни» до дня театру 26 березня, «Гуморина у садку» 1 квітня, «Правила дорожнього руху» 22 квітня. Майстер – клас від вихователя середньої групи Власової І.В. -«Подорож у космос», тематичний день присвячений «Дню Довкіллю» 22 квітня «Посади дерево – збережи природу» де взяли участь всі працівники і вихованці дитячого садочка, 20 травня до «Дня Вишиванки» було організовано Флешмоб педагоги разом з вихованцями.

Відкриті заняття які планувалися на ІІІ квартал педагогами: Власова І.В., Липова Н.В., Бутенко Д.О., Горохова Н.М. перенесено на новий навчальний рік у зв’язку із закриттям садочка з 25 березня по 22 квітня.

Окрім тематичних занять, свят, розваг в садочку постійно проводиться моніторинг освітньо – виховної діяльності, що дає змогу оцінити компетентність вихователів, рівень знань вихованців, надати допомогу вихователям в організації та проведені освітньої діяльності в дитячому садочку.

Протягом даного кварталу педагоги садочка постійно підвищували свій рівень самоосвіти брали участь у методичних об’єднаннях: участь у тренінгу 22 – 23 березня «Базовий тренінг із проектного менеджменту» - вихователь – методист Макухіна О.М., вихователь Липова Н.В., вебінар «Супергерої FAST»13 квітня – вихователь – методист Макухіна О.М., практичний психолог – Афанасьєва Л.О., вихователь – Денисенко О.В., Липова Н.В., Вакуленко О.О., Всеукраїнський науково – практичний онлайн – семінар «оцінювання якості освітнього процесу» - вихователь – методист Макухіна О.М., вихователь Липова Н.В., в.о. завідувача Прокопова Т.О..

Були проведені консультації - тренінги для вихователів: «Щастя як його досягти» - вихователь 2 молодшої групи Сідоренко В.В., «Подорож казковими казками» - вихователь 2 молодшої групи Горохова Н.М., «Дослідницька діяльність в дитячому садочку» - вихователь – методист Макухіна О.М. Для підсумків роботи навчального 2020 – 2021 року,  26 травня було проведено педагогічну раду №4, де педагогічним колективом  КДНЗ №1 було обговорено всі подальші сприятливі умови розвитку дошкільного закладу у новому навчальному 2021 – 2022 році та визначені нові завдання.                                                                                                                       

У ІІІ кварталі були представлені такі вистаки: «У моєї мами руки золоті» до 8 березня, «Великодні поробки», малюнки: «Весна - красна», «День землі».

КЗ ДНЗ №1 «Теремок»проводив освітньо – виховну діяльність протягом даного навчального року згідно всіх карантинних вимог 30.07.2020р. №42, Постанова від 22.09.2020р. №55, Постанова від 23.04.2021р.

Завдання, які були заплановані на 2020 - 2021 навчальний рік (І та ІІ кварталу) дошкільним навчальним закладом виконані в повному обсязі, завдання ІІІ кварталу рекомендовано допрацювати у 2021 – 2022н.р.

bottom of page