top of page

Порядок

 реагування на доведені випадки булінгу (цькування)

 в закладі дошкільної освіти

 

(відповідно до листа МОНУ від 29.01.2019 №1/11-881 "Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії боулінгу  (цькування) від 18.12.2018 №2657-VIII")

 

1.     У разі підтвердження факту вчинення булінгу (цькування),  за результатами розслідування та висновків Комісії, створеної у закладі дошкільної освіти з розгляду випадків булінгу, повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та служби у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в закладі дошкільної освіти.

 

2.     Виконується рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі дошкільної освіти.

 

3.     Надаються соціальні та психолого-педагогічні послуги здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу.

 

4.     Визначаються відповідальні особи, причетні до булінгу (цькування ) та накладаються адміністративні стягнення:

 

- цькування неповнолітнього карається штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами від 20 до 40 годин.

 

- така ж поведінка, вчинена групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, передбачає штраф від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів або громадськими роботами від 40 до 60 годин.

 

- булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.
 


Алгоритм дії батьків у випадку цькування та знущань з дитини

 

  1. Насамперед необхідно вдома ліквідувати атмосферу, що сприяє перетворенню дитини на «жертву». Жодної надмірної опіки чи, навпаки, деспотизму, покарань та побиття за провину.

  2. Необхідно обов’язково запитати у дитини, як справи у школі, маючи на увазі не тільки оцінки, а й відносини з однокласниками. Обережно ставте питання, оскільки цькування може бути не стільки відкритим, а й прихованим, пасивним, наприклад: небажання сидіти за одною партою, грати в одній команді, ігнорування тощо. Якщо ви відчули певні негаразди, поговоріть з дитиною та її класним керівником.

  3. Якщо булінг уже відбувся, зважте його масштаби. Якщо це проблема між двома дітьми, яку можна владнати власними силами, краще дати дитині можливість самостійно розібратися та навчитися відстоювати власні інтереси.

  4. Якщо третирування вже набуло розмаху, проаналізуйте разом із дитиною, чи зможе вона сама захистити себе та відновити свій авторитет у класі.

  5. Якщо дитина дуже скромна та невпевнена в собі – допоможіть їй стати більш впевненою, адже підвищення самооцінки робить людину більш урівноваженою та терпимою. З’ясуйте, які гуртки відвідують її однокласники, чим займаються в позаурочний час. Заохочуйте дитину до активної участі в загальношкільних заходах, які зближують дітей та допомагають набути впевненості в собі.

  6. В особливо важких випадках, якщо дитина з певних причин стала ізгоєм у класі, приверніть увагу класного керівника та шкільного психолога до проблеми. У цьому випадку обов’язково потрібна допомога адміністрації закладу освіти та фахівців.

 

Що сказати постраждалій від знущань та цькування дитині

 

 

 

 

 

 

Пам’ятка «Як уникнути булінгу?»

 

  •  Упевнись, що ти не є кривдником /кривдницею стосовно інших;

  • Заступайся за тих, кого ображають;

  • Якщо ти став/стала жертвою булінгу – розкажи про це дорослим (батькам, учителю, психологу тощо);

  • Якщо ти побачив/побачила, що над кимось знущаються, - клич на допомогу, привертай увагу дорослих;

  • Стався до інших так, як хочеш, щоб вони ставилися до тебе;

  • Є питання – звертайся до психолога або до людини, якій ти довіряєш, телефонуй на Національну дитячу «гарячу лінію»                                     

  •                                     ПОРЯДОК РЕАГУВАННЯ  НА ДОВЕДЕНІ ВИПАДКИ БУЛІНГУ

images (4).jpg
j7.png
bottom of page