top of page

Звіт

Аналіз освітньо – виховної діяльності ЗДО №1 «Теремок»                       за І квартал

«Продовження роботи з народознавства, розвиваючи духовний потенціал особистості дитини, реалізуючи ідеї національно-патріотичного виховання»

Дошкільний заклад освіти №1 «Теремок» у 2021-2022 навчальному році здійснює свою діяльність відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Закону «Про освіту», Базового компоненту дошкільної освіти в Україні (оновлена редакція), «Положення про дошкільний навчальний заклад», Конституції України, основ законодавства України «Про охорону життя і здоров'я дітей», Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності,  Методичні рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти, Щодо організації роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної освіти, щодо методичних рекомендацій дотримання карантинних вимог у зв’язку – COVID 19 та інших нормативних та програмно-методичних матеріалів Міністерства освіти науки та молоді України, Міністерства охорони здоров'я України, власного статуту.                           
Педагогічні працівники колективу втілюють в життя державну політику в галузі освіти на основі реалізації завдань базової програми «Дитина» від двох до семи, програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», програми розвитку дитини від народження до шести років «Я у світі.»        Для успішного виконання поставленого завдання роботи з народознавства та національно-патріотичного виховання дошкільників у ЗДО «Теремок» здійснюється комплексно, через навчальний процес, виховну роботу, краєзнавчу роботу, співпрацю з родиною.

Метою національно-патріотичного виховання є формування у дітей дошкільного віку високої патріотичної свідомості, виховання любові до рідного дому, сім’ї, дитсадка, з якої зароджується любов до рідної країни, а також виховання шанобливого ставлення до людини трударя та результатів її праці, рідної землі, захисників Вітчизни, державної символіки, традицій держави, загальних народних свят.     У закладі на початку І кварталу 2021-2022 навчального року, а саме з 2 по 17 вересня було проведено діагностування рівнів знань дітей дошкільного віку. За підсумками даного діагностування рекомендовано вихователям всіх вікових груп акцентувати увагу на формування і розвиток зв’язного мовлення.                        
Для ефективного ознайомлення дітей та їхніх батьків з національною культурою, формування національної свідомості у дітей, пробудження до життя національні традиції, національного духу нашого народу, вихователі розпочали цю роботу з оновлення національних куточків у групах.                         
Національний куточок оновлено у всіх вікових групах – один з основних компонентів життєвого простору, що сприяє формуванню національної свідомості у дітей. Всі вони розміщені у світлому, зручному для огляду місці, візуально відокремлені від ігрових центрів. Експозиція національних куточків не переповнена, постійно змінюється та оновлюється, має естетичне оформлення.                                                                                                             
З метою забезпечення дошкільного навчального закладу матеріалами з питань формування основ національної свідомості дошкільника, знань про державну та національну символіку України в методичному кабінеті закладу зібрано:                                                           
- науково-методичну та художню літературу, навчальні посібники з українського народознавства, методичні розробки, конспекти занять, сценарії свят та розваг;                                                                                                                       
- демонстраційно-ілюстративний матеріал;                                                                        
-  «Українське декоративне мистецтво»;                                                                          
- «Моя країна - Україна»                                                                                                           
- « Т.Г. Шевченко»;                                                                                                               
- «Державні символи України»;                                                                                              
- «Українське народознавство».                                                                                 
Також методичний кабінет було поповнено оновленою програмою «Я світі» 2019р., літературою в поміч педагогам ЗДО автор Світлана Ройз.                                   
У річному плані ЗДО на 2021-2022 рік розроблено план заходів з національно – патріотичного виховання, які були виконані протягом даного періоду:                                                                                                                                   
- відкриті заняття вихователів: Горохова Н.М. «Казочки пригадали – чари злі подолали», Сідоренко В.В. «Моя країна – єдина Україна», Слєсарєва А.В. «Я україночка маленька»;                                                                                                                          
- проводились бесіди – заняття з вихованцями у жовтні – «Ми майбутні захисники», у листопаді – «Україна мій рідний дім»;                                                  
- тематичні заняття з нагоди Міжнародного дня миру, де за підсумками була оформлена виставка, роботи вихованців ЗДО №1 разом з батьками;                         
- виставка дитячих малюнків – «День захисника Вітчизни»;                                             
  - свято для вихованців ЗДО «День Захисника»;                                                                  
- тематичні заняття до дня української писемності та мови;                               .             
- проведення «Цивільного тижня безпеки дитини в ЗДО» з 18 по 22 жовтня 2021р.                                                                                                                
Також протягом даного періоду були проведені такі заходи під керівництвом музичного керівника – Сєроштан Н.М і сумісною діяльністю педагогів: розвага до Дня Дошкілля, осінній квест «У пошуках чарівниці осені», розвага «Вогонь – друг, вогонь - ворог».                                                
Організовуючи народознавчу роботу в групах, вихователі у комплексі розв’язують пізнавальні, навчальні, виховні та мовленнєві завдання.
Пізнавальні завдання над якими працюють діти та вихователі вікових груп плануються за принципом від простішого до складнішого з поступовим ускладненням та передбачали розширення у дітей знань про історію українських народних свят зимово-весняного циклу, традиції пов’язані з ними тощо.
Навчальні завдання, що плануються під час занять передбачають формування у дітей перших наукових народознавчих понять про національний одяг, національні прикраси, традиції; розвиток елементарних трудових навичок: плетіння віночків, приготування національних страв, виготовлення свищиків; інтерес до народознавчого матеріалу, вміння використовувати його в побуті, вправляння у розписуванні, плетінні, ліпленні українських іграшок, прикрас тощо.                                                                                                                                  
Розвивальні завдання передбачають розвиток усіх психічних процесів у дитини: запам’ятовування пісень, прислів’їв, загадок, уважність під час обстеження предметів українського побуту, елементів одягу та прикрас, зосередженість під час роботи з тістом. Діти вчаться самостійно аналізувати, зіставляти, порівнювати народні поняття, прикмети тощо.
Окрім того, під час занять діти закріплюють знання і з мовленнєвої, зображувальної, еколого-валеологічної діяльності та художнього читання. Педагоги садочка постійно підвищують свій професійний рівень знань , про це свідчить участь у обласних вебінарах і семінарах:                                  - 21.10.2021р.  участь у вебінарі «Розбудова системи забезпечення якості освіти в дошкільних закладах»: Прокопова Т.О., Макухіна О.М., Черноморова Н.Л., Липова Н.В., Сєроштан Н.М., Сідоренко В.В., Шинкевич О.В., Слєсарева А.В., Денисенко О.В;                                               
-15.11.2021р. Тренінг «Робота с медичним обладнанням»: Липова Н.В. – т.в.о.завідувача, Макухіна О.М. – вихователь – методист, Бєрьозіна Л.В. – ст..мед.сестра, Вакуленко О.О. – вихователь, Афанасьєва Л.О. – пр..психолог, Сєроштан Н.М. – муз.керівник;                                                                                      
- 18.11.2021р. участь в обласному науково – практичній конференції «Інклюзивна освіта: наступність інклюзивної культури та практики»: МакухінаО.М;                                                                                                                                   
вебінар за темою: "Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку", 24, 25 та 26 листопада 2021 року. До  вебінару мали можливість долучитися всі педагоги садочка, зареєстровані були: Власова І.В., Шинкевич О.В., Сідоренко В.В., Слєсарєва А.В., Макухіна О.М., Бутенко Д.О.                                                     Ефективна і налагоджена взаємодія молодих і досвідчених педагогів дає позитивний результат в освітньо – виховній діяльності ЗДО. На 2021 – 2022н.рік  в ЗДО №1 з 1 вересня і по даний час нараховується три молодих педагога, які мають наставників, а саме: Вакуленко О.О. – Шинкевич О.В., Бутенко Д.О  - Денисенко О.В., Черноморова Н.Л. – Слєсарєва А.В.                
Педагоги постійно працюють над професійним саморозвитком і самовдосконаленням, створюючи позитивний образ професії  Вихователя. Для підвищення самовдосконалення і самореалізації педагоги ЗДО №1 на початку навчального року презентували наочність виготовлену власними руками, що зумовило мотивацію та позитивну атмосферу серед вихователів. проводять тренінги, майстер-класи серед вихователів: тренінг Шинкевич О.В. – «Зміцнення здоров’я дошкільнят засобами фізичного виховання», майстер - клас Слєсарєва А.В. – «Виготовлення еко - іграшки», тренінг Афанасьєва Л.О. – «Розвиток згуртованості методами арт- терапії», тренінг – консультація Власова І.В. – «Нетрадиційне малювання в ЗДО», була проведена педагогічна рада за підсумками роботи І кварталу та стосовно даної тематики, де вихователь – методист Макухіна О.М. роз’яснила педагогам садочка такі тема: «Перспектива розвитку ЗДО», «Внутрішня система якості дошкільної освіти», «Професійний стандарт Вихователя закладу освіти», проконсультувала щодо виготовлення лепбука та презентувала лепбук «Моя країна, рідна Україна».             
Підводячи підсумок роботи ЗДО №1 за період І кварталу, слід оцінити роботу педагогічного колективу дитячого садка задовільно.                                
З метою поліпшення роботи з даного напрямку вихователям дані наступні рекомендації: і надалі приділяти увагу у повсякденному житті садочка народознавству під час вивчення віршів, скоромовок, загадок, читання українських народних казок, словесні, дидактичні ігри.

30.11.2021р.

ЗВІТ

 

Про організацію роботи з наставництва, закріплення
молодих спеціалістів за досвідченими педагогами

Одним із провідних завдань науково-методичної діяльності сучас­ної освіти стає забезпечення необхідних умов для творчої діяльності молодих педагогів, надання їм допомоги в проходженні ступенів ста­новлення й розвитку системи роботи.

Згідно річного плану роботи в дошкільному навчальному закладі працює  школа ставлення молодого вихователя, мета якої: надання вихователям - початківцям методичної допомоги у розв’язанні першочергових проблем, подоланні труднощів, з якими зустрічаються молоді вихователі. 

         У «Закладі дошкільної освіти №1 «Теремок» у 2021-2022 навчальному році працює три молодих спеціаліста:

  • Бутенко Діана Олександрівна - вчитель - логопед, педагогічний стаж 3 рік;

  • Черноморова Наталія Леонідівна - вихователь, педагогічний стаж 1 рік;

  • Вакуленко Ольга Олексіївна -  вихователь, педагогічний стаж 3 роки.

Наставником молодих вихователів були призначені: Денисенко Оксана Віталіївна (вихователь кваліфікаційної  категорії спеціаліст 11 тарифний розряд) наставник - Бутенко Д.О., Шинкевич Олена Валеріївна  (вихователь кваліфікаційної  категорії молодший спеціаліст 11 тарифний розряд) наставник – Вакуленко О. О., Слєсарєва Алла Вікторівна (вихователь кваліфікаційної  категорії спеціаліст 11 тарифний розряд).

Задачі ШМВ:

  •  створення молодим вихователям умов для набуття практичних навичок, необхідних у педагогічній роботі на посаді, яку вони займають;

  • мотивація самоосвітньої діяльності молодого педагога;

  • озброєння молодого учителя знаннями психолого – педагогічної теорії;

  • формування й розвиток особистісних якостей  вихователя;

  • вивчення ефективного педагогічного досвіду й освоєння різноманітних методів і сучасних освітніх технологій;

  • стимулювання і організація педагогічної творчості.

Молоді спеціалісти протягом даного періоду отримували методичні консультації та практичну допомогу щодо організації навчально-виховного процесу:

  • правила та основні вимоги щодо складання  календарного планування та заповнення класного журналу;

  • вивчення  документів Міністерства освіти України;

  • врахування принципів диференціації та індивідуалізації навчання;

  • використання інноваційних технологій;

  • організації дітей протягом дня, на заняттях;

  • формування життєвих компетентностей;

Кожен із напрямів методичної допомоги  школи ставлення молодого вихователя  забезпечував спрямованість роботи з молодим спеціалістом

      За роботою молодих спеціалістів здійснювався внутрішній контроль.  Відвідування занять Черноморової Н.Л., Бутенко Д.О.,Вакуленко О.О., здійснювались з метою систематичного вивчення і надання методичної допомоги у розв’язанні першочергових проблем, подоланні труднощів, з якими зустрівся молодий вихователь.

         Під час роботи з молодими спеціалістами використовувалися різні форми роботи:

  • індивідуальна бесіда з кожним молодим вихователем. У бесіді з молодими  вихователями з'ясовувалися їхні нахили, бажання, інтереси;

  • консультація “написання перспективних та календарних планів ”, “Методика проведення батьківських зборів”;

    За даний період наставництва, робота наставників вважається задовільною. Рекомендації молодим вихователям: більшої уваги приділяти самоосвіті, відвідуванню занять у наставників.

bottom of page