МИ РАДІ ВІТАТИ ВАС НА НАШОМУ САЙТІ!!!
Звіт про літній оздоровчий період у закладі
2.09.2019р.
Відповідно до Закону України „Про дошкільну освіту” (ст.19), Положення про дошкільний навчальний заклад, літнє оздоровлення в КДНЗ №1 «Теремок» проведено в термін з 1 червня по 31 серпня, за цей період оздоровлено 90 дошкільнят. Літо є найсприятливішим періодом для зміцнення здоров’я, загартування та всебічного розвитку дітей. Оздоровлення дітей у літній період – складова частина роботи дошкільного закладу, тому колективом нашого дитсадка прикладено максимум зусиль для того, щоб дитяче дозвілля у цей період було змістовним, веселим та цікавим. Протягом оздоровчого періоду перед дошкільним закладом поставлено важливу мету – створити умови для забезпечення оздоровлення, збереження життя дітей та подальшого формування їхньої життєвої компетентності. З огляду на це всі працівники дошкільного закладу спрямували свої зусилля на розв’язання важливих завдань.
Зокрема:
-
дотримуватися розпорядку дня, враховуючи чергування фізичних та психічних навантажень і відпочинку, забезпечувати максимальне перебування на свіжому повітрі, відповідну тривалість сну для дітей відповідної вікової категорії;
-
проводити санітарно-гігієнічні процедури, дотримуючись санітарно-гігієнічних норм;
-
забезпечувати достатню рухову активність дітей впродовж дня;
-
організовувати збалансоване, збагачене вітамінами харчування та раціональний питний режим.
Освітні завдання:
-
узагальнювати, закріплювати та розширювати уявлення про навколишній світ та самих себе;
-
удосконалювати набуті впродовж навчального року вміння та навички;
-
збагачувати практичний досвід дітей через залучення до різних видів специфічної дитячої діяльності – ігрової, рухової, пізнавальної, художньої, комунікативно-мовленнєвої, пошуково-дослідницької, трудової. Дошкільним закладом заздалегідь проведено необхідну підготовчу роботу до початку оздоровлення дітей. Видано наказ від 15.05.2019р. «Про підготовку та проведення літнього оздоровлення дітей в дошкільному закладі», яким конкретизовано перелік завдань та закріплено відповідальних осіб. Адміністрацією закладу було здійснено огляд приміщень та території з метою перевірки створення безпечних умов перебування дітей в дошкільному закладі протягом оздоровчого періоду. Протягом травня здійснено благоустрій всієї підпорядкованої дошкільному закладу території, частково відремонтовано та пофарбовано наявне ігрове та фізкультурно-спортивне обладнання на дитячих майданчиках усіх вікових груп, проведено генеральне прибирання всіх групових кімнат. З усіма працівниками дитсадка обговорено питання щодо дотримання санітарно-гігієнічного режиму в закладі протягом оздоровчого періоду, виконання інструкції з безпеки життєдіяльності дітей, здійснення контролю за недопущенням випадків дитячого травматизму та харчових отруєнь. Проведено планові інструктажі з охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки з усіма категоріями працівників закладу. Медичною сестрою проведено консультування колективу з питань надання першої долікарняної допомоги постраждалим при виникненні нещасних випадків, ознайомлено всіх з пам’ятками щодо запобігання отруєнь отруйними грибами, ягодами, педпрацівникам надано рекомендації щодо організації загартування дітей влітку, проведення лікувально-профілактичних та оздоровчих заходів з дітьми в режимі дня. На літній період дошкільний заклад переведено на літній режим роботи: навчально-виховний процес розвантажено, перевага надавалася заняттям художньо-естетичного, мовленнєвого, еколого-природничого, валеологічного та фізкультурно – оздоровчого напрямку; забезпечувався активний руховий режим дітей протягом дня; посилено роботу щодо проведення фізкультурно – оздоровчих та лікувально-профілактичних заходів; раціон харчування дітей збагачено вітамінами за рахунок щоденного вживання свіжих фруктів, соків. Проведення літнього оздоровлення в нашому дитсадку підпорядковане окремому плану роботи, яким передбачено розв’язання навчально-виховних завдань, що досягалося організацією змістовної діяльності дітей. Даний план включав в себе таку мету: створення сприятливих умов для укріплення психофізичного здоров`я дітей та зниження їх захворюваності в літній період.
1. Створення умов для ефективного оздоровлення дітей улітку шляхом упровадження сучасних освітніх технологій збереження і формування здоров'я.
2. Продовження поглибленої роботи по формуванню у дошкільників морально-етичної культури, вихованню духовних цінностей засобами музики, театралізованої, ігрової, суспільної діяльності.
3. Підготувати дошкільний навчальний заклад до нового навчального року:
- створити повноцінне предметно-ігрове розвивальне середовище;
- поповнити методичний кабінет дошкільного навчального закладу та групові осередки новими дидактичними та методичними посібниками;
- своєчасно підготувати заклад до осінньо-зимового періоду. План роботи на літній оздоровчий період розглянуто, обговорено та затверджено на засіданні педагогічної ради (протокол №4 від 15.05.2019р.), в обов’язковому порядку погоджено з відділом освіти.
Літо – найкраща пора, щоб розпочати рішучі дії задля зміцнення здоров’я дітей, тому планом визначено систему фізкультурно-оздоровчих заходів та заходів щодо загартування та зміцнення здоров’я дітей протягом літнього періоду. При перспективному та календарному плануванні роботи вихователів взято до уваги інструктивно-методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України. Організація освітньої та виховної роботи з дітьми кожної вікової групи регламентувалася чітким розподілом різноманітних форм роботи з дітьми, які підпорядковувалися конкретизованому розкладу занять. Літо для наших малюків розпочалося зі святкування свята, яке було присвячено «Дню захисту дітей», яке відбулося 3 липня під керівництвом вихователя – методиста Макухіною О.М.. На даному святі були присутні гості UNICEF під керівництвом Мєдведєвою І.В., вони хробили для нашої малечі справжнє свято. Діти молодшого віку грали в такі ігри, як кошеня і гусінь, будували з м яких модулів всілякі споруди, старші діти дошкільного віку грали з великими і маленькими м `ячами, змагалися, потім всі діти садочка стали у одне велике коло і грали з великим парашутом. Наприкінці отримала малеча у подарунок різнокольорові, цікаві пазли. Щоб закріпити яскравими спогадами дане свято, малеча малювала на асфальті яскраві малюнки, стрибали на батуті, їли солодку вату. Дане свято сприяло гарному емоційному настрою дітей, формуванню дружніх взаємовідносин.
27 Червня у садочку відбулася розвага з приводу безпеки життєдіяльності «Школа безпеки», якою керувала вихователь Шинкеви О.В.. На даному святі діти співали, розповідали вірші, грали. Мета даної розваги було закріпити в дітей правила дорожнього руху, безпечного поводження на дорозі. На даному святі до дітей у гості завітали герої: «Небезпека» і «Заважайкін», де провели з дітьми різноманітні змагання та ігри.
4 липня з приводу «Дня міліції» діти старшого дошкільного віку відвідали Станично – Луганський будинок культури, де для малечі були організовані всіляки розваги, а наприкінці дошкільнята у подарунок отримали солодощі.
5 Липня у Дошкільному навчальному закладі була проведена розвага, яка була присвячено до дня свята «Івана Купала». Святкування даного свята, мало мету привити дітям любов і шану до звичаїв українського народу, збагатити дітей позитивними емоціями, виховувати любов до рідного краю. На святі діти водили хоровод, співали пісні, розповідали вірші. Хлопці стрибали через святкове вогнище, дівчата пускали вінки у воду, на святі до дітей прийшла Баба Яга, разом із дітьми вона грала, танцювала, а по закінчені свята подарувала дітям цвіт папороті, де діти загадали одне єдине найзаповітніше бажання. 23 серпня відбулися заходи з приводу Дня Незалежності України та День Державного прапору. Чітко виважені, продумані заходи плану дали змогу забезпечити систематичну, раціональну й ефективну роботу всіх підрозділів і служб дошкільного закладу, поетапно реалізовувати освітні завдання літнього оздоровчого періоду. Влітку батьки прагнуть, аби їхні діти добре відпочили. Окрім поїздки на море чи до бабусі, малюків можна оздоровити у дошкільному закладі. В нашому садочку літньої пори діти частіше бувають на свіжому повітрі, на майданчиках. Адже саме тут відбуваються основні оздоровчі моменти. Тому діяльність дошкільного навчального закладу у літній період спрямовується на організацію змістовного, різноманітного буття з метою оздоровлення дітей, забезпечення їхнього активного відпочинку, закріплення, уточнення, розширення запасу набутих упродовж навчального року знань через різні види дитячої діяльності: рухової, ігрової, пізнавальної. Аби малюки не втомлювалися, вихователі змінюють види діяльності: спочатку – гра, потім – хороводи. У спекотну днину діти відпочивають у затінку дерев. Найбільш улюбленим місцем є пісочниця. Колективна творча праця об’єднує, вважають педагоги.
Щоденний ранковий прийом дітей розпочинався з ранкової гімнастики на свіжому повітрі, що вводило дітей у загальний ритм життя та створювало їм гарний настрій. Перша половина дня присвячувалася організованій навчально-пізнавальній, ігровій, фізкультурно – оздоровчій діяльності дітей. У літній час значна увага приділялася проведенню на свіжому повітрі ігор з піском, водою, повітрям. Вихователями організовувалася праця дітей на квітнику, городі, в саду по догляду за рослинами. Літня пора сприяла активнішому контакту з природою через екскурсії, спостереження, дослідницько – пошукову роботу, проведення народних ігор.
Проблеми оздоровлення дошкільнят, зміцнення та збереження їхнього здоров’я ніколи не втрачають своєї актуальності, тому в літній період оздоровчо-профілактична робота в дитсадку була спрямована насамперед на охорону та зміцнення психічного та фізичного здоров’я дітей, підвищення захисних сил організму, виховання стійкого інтересу до рухової активності, звички до здорового способу життя, формування життєво-необхідних рухових умінь, навичок та фізичних якостей, формування культури здоров’я. Після денного сну проводились комплекси гігієнічної гімнастики, до складу якої входили загальнорозвиваючі вправи, вправи для профілактики плоскостопості та порушень постави, а також щітковий масаж тіла. Щоденно в кожній віковій групі планувалися рухливі ігри, що в свою чергу забезпечувало активний руховий режим протягом дня. Особлива увага приділялась нетрадиційним формам оздоровлення дітей. Це пальчикова гімнастика – 5 хвилин перед полуденком, масажування долонь – 2-га половина дня, оздоровчі хвилинки впродовж дня; ходьба по ребристих дошках, масажних гумових килимках, килимках з нашитими ґудзиками, масажних доріжках з каштанів, крупів. Систематично проводилося провітрювання приміщень, прогулянки на свіжому повітрі, різноманітні форми фізкультурно-оздоровчої роботи. Успіх всіх загартовуючих заходів (повітряні, сонячні ванни, водні процедури і т.д). забезпечувався дотриманням основних принципів загартування: поступовості, систематичності та врахування індивідуальних особливостей кожної дитини.
Збереження та зміцнення здоров’я дітей неможливе без валеологічної освіти дошкільнят та навчання їх поводження у надзвичайних ситуаціях. Відповідно до Концепції неперервної валеологічної освіти в Україні, робота педагогічного колективу в літній період спрямовувалась на формування у дітей елементарних уявлень, понять та знань про складові здоров’я людини та вплив довкілля на його зміцнення, формування практичних умінь та навичок для зміцнення здоров’я людини, виховання у дітей інтересу до зміцнення свого здоров’я. Ці завдання вирішувались в процесі різних видів діяльності: заняття, ігрова діяльность, бесіди, екскурсії, наочні форми роботи тощо. Враховуючи актуальність проблеми, вихователі постійно працювали над формуванням культури здоров’я вихованців, прищеплювали розуміння пріоритету здорового способу життя, надавали ґрунтовні знання про основи здоров’я, щоб знання, уміння і навички перейшли у звичні, необхідні потреби. Ефективність оздоровчої роботи визначалась правильно спрямованою роботою з батьками з даного питання. Під час консультацій, через оформлення батьківських куточків, папок-пересувок вихователі інформували родини про їх вплив на формування фізичного здоров’я дітей. До відома батьків були представлені напрямки формування культури здоров’я у дитячому садку, як саме і коли здійснюються оздоровчі заходи. Санбюлетні, консультації та рекомендації для батьків регулярно змінювались. Однією з умов збереження та зміцнення здоров’я дитини, підвищення опору її організму до хвороб є повноцінне харчування. Організація харчування дітей в літній період здійснювалась згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 1591 від 22.01.2004 року «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», а також «Інструкції про організацію харчування дітей в ДНЗ», чинних санітарних норм та правил. На літній період в закладі встановлено доцільний режим харчування, наявні меню-вивіски (про денне меню), графіки видачі їжі, добові проби, призначені відповідальні особи за організацію харчування, проводився контроль за дотриманням правил організації харчування з боку медперсоналу та адміністрації садочка. Дотримувалися вимоги чинного законодавства щодо встановлення батьківської плати за харчування дітей в дитячих садках ( по місту). Кожного дня о 10 годині ранку організовувався другий сніданок - діти отримували свіжі соки, вживали банани, апельсини, яблука, різноманітні ягоди, а під час обіду їх харчовий раціон доповнювали свіжі овочі.
...Позаду веселкове літо... Для наших маленьких вихованців воно було цікавим, захоплюючим та змістовним. Усі проведені протягом літа заходи запам’ятались дітям новими враженнями від побаченого, дитячі голівки збагатились новими знаннями, їх тіло здорове, а очі сяють – поставленої мети досягнуто!
ЗВІТ
Про організацію роботи з наставництва, закріплення
молодих спеціалістів за досвідченими педагогами
Одним із провідних завдань науково-методичної діяльності сучасної школи стає забезпечення необхідних умов для творчої діяльності молодих педагогів, надання їм допомоги в проходженні ступенів становлення й розвитку системи роботи.
Згідно річного плану роботи в дошкільному навчальному закладі працює школа ставлення молодого вихователя, мета якої: надання вихователям - початківцям методичної допомоги у розв’язанні першочергових проблем, подоланні труднощів, з якими зустрічаються молоді вихователі.
У «Дошкільному навчальному закладі «Теремок» у 2019-2020 навчальному році працює три молодих спеціаліста:
-
Бутенко Діана Олександрівна - вчитель - логопед, педагогічний стаж 1 рік;
-
Скаліуш Дарія Юріївна - вихователь, педагогічний стаж 0,5 роки;
-
Дмитрук Анастасія Михайлівна вихователь, педагогічний стаж 0,5 роки.
Наставником молодих вихователів були призначені: Прокопова Тетяна Олексіївна (вихователь кваліфікаційної категорії) наставник Бутенко Д.О., Шинкевич Олена Валеріївна (вихователь кваліфікаційної категорії) наставник Дмитрук А.М., Горохова Н. М. (вихователь кваліфікаційної категорії).
Задачі ШМВ:
-
створення молодим вихователям умов для набуття практичних навичок, необхідних у педагогічній роботі на посаді, яку вони займають;
-
мотивація самоосвітньої діяльності молодого педагога;
-
озброєння молодого учителя знаннями психолого – педагогічної теорії;
-
формування й розвиток особистісних якостей вихователя;
-
вивчення ефективного педагогічного досвіду й освоєння різноманітних методів і сучасних освітніх технологій;
-
стимулювання і організація педагогічної творчості.
Молоді спеціалісти протягом даного періоду отримували методичні консультації та практичну допомогу щодо організації навчально-виховного процесу:
-
правила та основні вимоги щодо складання календарного планування та заповнення класного журналу;
-
вивчення документів Міністерства освіти України;
-
врахування принципів диференціації та індивідуалізації навчання;
-
використання інноваційних технологій;
-
організації дітей протягом дня, на заняттях;
-
формування життєвих компетентностей;
Кожен із напрямів методичної допомоги школи ставлення молодого вихователя забезпечував спрямованість роботи з молодим спеціалістом
За роботою молодих спеціалістів здійснювався внутрішній контроль. Відвідування занять Скаліуш Д.Ю., Бутенко Д.О., Дмитрук А.М.. здійснювались з метою систематичного вивчення і надання методичної допомоги у розв’язанні першочергових проблем, подоланні труднощів, з якими зустрівся молодий вихователь.
Під час роботи з молодими спеціалістами використовувалися різні форми роботи:
-
індивідуальна бесіда з кожним молодим вихователем. У бесіді з молодими вихователями з'ясовувалися їхні нахили, бажання, інтереси;
-
консультація “написання перспективних та календарних планів ”, “Методика проведення батьківських зборів”;
За даний період наставництва, робота наставників вважається задовільною. Рекомендації молодим вихователям: більшої уваги приділяти самоосвіті, відвідуванню занять у наставників.
12.12.19р.
ЗВІТ
Про стан моніторингу освітньо – виховного процесу за підсумками тематиці І кварталу
«Спонукати виховання у дітей основи культури здоров`я і безпеки, шляхом впровадження сучасних здоров` я збережувальних технологій»
Дошкільний навчальний заклад №1«Теремок» у 2019-2020 навчальному році здійснює свою діяльність відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Закону «Про освіту», Базового компоненту дошкільної освіти в Україні, «Положення про дошкільний навчальний заклад», Конвенція про права дитини (від 26.04.2001 №2402-111), Про організацію та зміст навчально-виховного процесу в дошкільних навчальних закладах (методичний лист МОН від 02.07.2019 №1/9-419, Про перелік навчальної літератури рекомендованої Міністерством освіти і науки України для використання у закладах освіти у 2019/20н.р. № 1/9-365 від 10 червня 2019р., власного статуту, «Про фізичну культуру», «Національної доктрини розвитку освіти». Робота в КДНЗ спрямована насамперед на охорону та зміцнення психічного та фізичного здоров’я дітей, підвищення захисних сил організму, виховання стійкого інтересу до рухової активності, звички до здорового способу життя. Педагогічні працівники колективу втілюють в життя державну політику в галузі освіти на основі реалізації завдань базової програми «Дитина» від двох до семи» та комплексної програми розвитку, навчання і виховання дітей дошкільного віку «Соняшник». Уся навчально-виховна робота з фізичного виховання дітей раннього та дошкільного віку здійснюється з урахуванням стану здоров’я, самопочуття, рівня фізичного та психічного розвитку і підготовленості дітей, згідно затверджених програм. Проблеми фізичного розвитку дошкільнят, зміцнення та збереження їхнього здоров’я ніколи не втрачає своєї актуальності. Особливо це стосується умов сьогодення. Одне з головних завдань нашого дошкільного закладу - створити найсприятливіші умови для правильного фізичного розвитку дитячого організму, для підвищення його опірності інфекціям, а також для поступового та систематичного загартування дітей з активним використанням здоров'язбережувальних технологій; зберігати і зміцнювати фізичне, психічне, соціальне і духовне здоров'я дітей, підвищувати їх фізичну і розумову працездатність, розвивати кожну дитину за її індивідуальною природною програмою.
Вихователі садочка в роботі з дітьми керуються перспективно - календарним та поточним плануванням, де належне місце посідає фізкультурно-оздоровча робота. Позитивні наслідки фізкультурно-оздоровчої роботи забезпечуються різноманітністю їх форм.
Провідне місце займають організовані форми фізичного виховання та самостійної рухової діяльності дошкільників під час прогулянок та інших режимних моментів.
Фізкультурно-оздоровчі форми з дітьми включають:
- заняття з фізкультури в усіх вікових групах;
- вправи на свіжому повітрі;
- рухливі та спортивні ігри, вправи, пішохідні переходи;
- різні види гімнастики (ранкова, гігієнічна після сну, корегуюча);
- фізкультхвилинки, фізкультурні паузи, динамічні перерви;
- спортивні свята, розваги.
Провідне місце посідають заняття з фізичної культури. Протягом тижня два заняття проводяться в спортивній залі і три дні плануються фізичні вправи на свіжому повітрі. Наявна система у плануванні фронтальних та індивідуальних занять. Структура занять, дозування рухів і вправ відповідають методичним вимогам. В кожній віковій групі щодня проводиться ранкова гімнастика, гімнастика пробудження. Широко використовуються вправи з різними предметами та з різних вихідних положень, ранкова зарядка та фізичні заняття під музику. Після денного сну проводяться комплекси гігієнічної гімнастики, до складу якої входять загальнорозвиваючі вправи, вправи для профілактики плоскостопості та порушень постави. Щоденно в кожній віковій групі плануються рухливі ігри. Належна увага приділяється підготовці та проведенню спортивних свят та розваг. З метою збереження та зміцнення здоров’я дошкільнят в дитячому садочку проводяться малі форми фізичного виховання. Це фізкультурні хвилинки і фізкультурні паузи між заняттями, психогімнастика, музично-ритмічні рухи, ігри-медитації, дихальні та звукові вправи та інше. Найбільш результативними в плані оздоровлення дітей вихователі вважають такі оздоровчі технології: пальчикова гімнастика ; кольоротерапія; музикотерапія, точковий масаж. З метою встановлення рівня вмінь дітей на початку навчального року, а саме з 2 по 13 вересня проводилося обстеження дітей всіх вікових груп за всіма освітніми лініями. (Довідка додається). З метою встановлення рівня вмінь дітьми з фізичного виховання на початку навчального року, а саме з 14 по 25 листопада проводилася моторна щільність у таких групах: 2 молодша, середня, старша, різновікова старшого віку. (Довідка додається). Стосовно тематиці І кварталу проведені такі відкриті покази: Куршакова В.О. – вихователь 2 молодшої групи «Вітаміни – кращі друзі для людини», Бутенко Д.О. - вчитель – логопед КДНЗ№1 проведення розваги, Шинкевич О.В. вихователь старшої групи «Подорож чарівної квітки». Тематичні заняття присвячених «Дню Миру»: групи: «Гномик» вихователь Куршакова В.О. – «Дружать діти на планеті», «Сонечко» вихователь Якубчик Л.О. – «День Миру», «Дзвіночок» вихователь Липова Н.В. – «Дружать діти на планеті», «Бджілка» - Шинкевич О.В. – «День Миру». Всесвітній день космосу - тематичне заняття у групі «Дзвіночок» вихователь Куршакова В.О. – «Космічна подорож». Тематичні заняття з безпеки життєдіяльності дитини були заплановані та проведені у всіх вікових групах: Шинкевич О.В. «Охорона повітря (досліди), Сідоренко В.В.(вихователь 1 молодшої) – «Природа твій друг, коли її добре знаєш», Власова І.В. (вихователь 2 молодшої ) – «Обережним будь завжди» ( пожежа). З даної тематики до старших дошкільнят у гості завітали представники «UNICEF», де відбулася бесіда з малечою про безпеку яка може трапитися на вулиці людьми різного віку, пояснили як треба себе поводити у різних ситуаціях, який номер набирати при надзвичайних ситуаціях. 20 вересня наказом від 29.08.2019р. №131 Про проведення Єдиного цивільного захисту, в КДНЗ №1 був проведен Єдиний день цивільного захисту, метою якого було - підвищення рівня знань дітей в області безпеки життєдіяльності, формування навичок правильного поводження в надзвичайних ситуаціях, навчання діям в екстремальних випадках. Головна мета даного заходу – практично закріпити у пам’яті дітей зміст отриманих знань та формувати навички правильної поведінки в екстримальних ситуаціях. З 21 по 25 жовтня по КДНЗ був проведен тиждень безпеки життєдіяльності дитини, метою якого було: формування у дітей усвідомлення цінності власного здоров'я та життя шляхом цілеспрямованої навчально-виховної роботи; формувати у дітей розуміння того, що своє здоров'я, своє життя треба вміти берегти і захищати; навчати дітей способів регулювання власної поведінки в довкіллі, серед людей, предметів, в умовах стихійних природних явищ та катастроф; навчати неухильно дотримуватись правил безпечної поведінки вдома, на вулиці, в природі, з іншими людьми; вправляти дітей в умінні надавати посильну допомогу і самодопомогу в разі нещасного випадку. До заключення тематичного тижня було проведено тренінг - евакуації дітей під час «пожежної тривоги» з метою навчання учасників освітнього процесу правилам безпечної життєдіяльності та набуття ними практичних навичок поведінки в умовах виникнення надзвичайних ситуацій. З 11 по 17 листопада на виконання Плану заходів щодо реалізації Стратегії підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Україні на період до 2020 року, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018р. № 231 – р. у КДНЗ №1 «Теремок» був проведен «Тиждень безпеки дорожнього руху». Були заплановані та проведені тематичні заходи у всіх вікових групах. Тематичні заняття були переглянуті: група «Бджілка» вихователь Горохова Н.М. – «Безпека на дорозі», різновікова група старшого віку «Сонечко» вихователь Прокопова Т.О. – прогулянка до зупинки «Дрожній рух» , середня група «Дзвіночок» і 2 молодша «Гномик» вихователь Куршакова В.О. – заняття «Дорожні знаки», 1 молодша група «Веселка» вихователь Денісенко О.В. – заняття «Світлофор»т (аплікація). На підставі листа від 25 жовтня 2019 року № Н.3.1. Донфілія 4 – 01/777 філії «Донецька залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» та у зв`язку із значною кількістю випадків травмування сторонніх на залізничному транспорті у КДНЗ №1 «Теремок» з 1 по 15 листопада було проведено ряд заходів, були переглянуті тематичні заняття у вихователів 1 молодшої групи «Веселка» - вихователь Сідоренко В.В. заняття «Подорож залізницею», 2 молодша група «Гномик» вихователь Власова І.В. заняття – «Потяг». З метою узагальнення і поширення ефективних форм і методів організації навчально - виховного процесу з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності та інформаційно – методичної підтримки підготовки та проведення Тижнів безпеки дитини в закладах дошкільної освіти, від «Навчально – методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Луганської області міста Сєвєродонецьк», було надано інформаційно – методичну підтримку (в електронному вигляді). Для кращого закріплення дітьми вмінь і навичок стосовно тематиці даного кварталу, були організовані розваги для дітей всіх вікових груп фізично – оздоровчого напрямку, керівник даних розваг Сєроштан Н.М.. З вихователями садочка постійно – проводиться інформаційна – методична робота. З молодими вихователями проводяться групові та індивідуальні консультації. Проведені такі консультації - тренінги для вихователів: «Перезавантаження» вихователь – методист Макухіна О.М., «Здоров`я зберігаючи технології у роботі з дошкільниками» вихователь – методист Макухіна О.М.., «Екологічні цікавинки» вихователь старшої групи «Бджілка» Шинкевич О.В., «Математичний розвиток дошкільників» вихователь 2 молодшої групи «Гномик» Куршакова В.О., тренінг для техперсоналу «Ми дружній колектив» вихователь – методист Макухіна О.М., «Сензитивний період» вихователь середньої групи «Дзвіночок» Липова Н.В. У дитячому садку велика увага приділяється роботі з батьками, вихователі використовують нові методи, прийоми. За тематикою І кварталу у всіх вікових групах відбулись батьківські збори, постійно проводяться консультації, бесіди. Разом з батьками проводяться свята, розваги. Протягом І кварталу методичні об`єднання відвідали: 29 серпня 2019р. «Школа майбутнього вже сьогодні. Soft skils». «Формування над професійних м яких навичок» - початок нового навчального року 2 –а Конференція. 24 жовтня вихователь – методист Макухіна О.М. відвідування обласного семінару – тренінгу «Змінюємо освіту разом» , 6 – 8 листопада вихователь – методист Макухіна О.М. участь у проекті «Підвищення якості дошкільної освіти в Україні» Навчально – методичний тренінг з підготовки інструкторів для роботи з батьками в закладах дошкільної освіти, 20 листопада вихователь старшої групи «Сонечко» Прокопова Т.О. «Реформи дошкільної освіти». Підводячи підсумок тематичної перевірки організації здоров`я збережувальних технологій в роботі з дошкільниками слід оцінити роботу педагогічного колективу дитячого садка добре.
Рекомендації: Більшу увагу приділити музично-ритмічним рухам, що краще сприятиме для психоемоційного та фізичного здоров`я дошкільнят. Проведення батьківських зборів за нетрадиційними методами.
Довідка
про результати проведення та організацію новорічних свят в КДНЗ №1 «Теремок» 2019-2020 н.р.
28.12.2019р.
Відповідно до річного плану роботи та графіку по КДНЗ №1 з 24.12.2019 по 27.12.2019р.р. в закладі дошкільної освіти організовано та проведено Новорічні ранки для дітей кожної вікової групи.
Протягом зазначеного терміну проводилась системна групова та індивідуальна робота з дошкільниками по підготовці до Новорічних ранків. Час на підготовку використовувався з урахуванням режиму дня вікових груп.
Музичним керівником Сєроштан Н.М. були складенні сценарії свят з дотриманням строків, затвердженні завідуючою КДНЗ №1 Сухаревська О.О.. В усіх сценаріях розкрито святкову тему, яка узгоджена з груповими планами.
Ефективному проведенню заходів сприяв вдало підібраний музичним керівником репертуар, що відповідав віку та рівню розвитку дітей. Підібрані нові, сучасні новорічні пісні, хороводи та таночки, перетворили ранки на справжнє свято для дітей та дорослих.
Заслуговує на увагу творчий підхід до обігрування своїх ролей на святкових ранках вихователями: Сідоренко В.В. (снігуронька), Куршакова В.О. (Дід Мороз), Дмитрук А.М. (снігуронька, сніговик) ведучі - вихователі кожної вікової групи: Власова І.В., Шинкевич О.В., Липова Н.В., Прокопова Т.О.. Ролі у їх виконанні були виразними, достовірними, що знайшло емоційний відгук у дітей та дорослих.
В групі третього року життя, а таких в нашому садочку нараховується дві групи «Казка», «Веселка» (вихователі: Сідоренко В.В., Денісенко О.В., Скаліуш Д.Ю.) новорічний ранок пройшов на задовільному рівні. Святково одягнені діти, створений емоційний фон свята, виконання ролі Снігуроньки вихователем групи Сідоренко В.В. сприяло підвищенню активності малюків. Вихованці групи добре розповідали вірші та співали пісні.
Заслуговує на увагу злагодженість в роботі колективу ІІ молодшої групи ( вихователі: Власова В.В., Куршакова В.О.). Між дітьми чітко розподілені обов’язки, вихованці якісно, весело і вільно виконували пісні та таночки, із задоволенням брали участь у іграх. Належну увагу вихователі приділила вивченню віршів з дітьми. Малюки ІІ молодшої групи виразно декламували вірші.
В групі п ятого року життя (Липова Н.В.) цікаво та захоплююче пройшла театральна постановка «Новорічна казка», де кожна дитина обігрувала свого героя. Індивідуально підібрані ролі допомогли кожній дитині відкрити свій творчий потенціал і відчути свою значимість на святі, використовували вербальні та невербальні засоби розповідання віршів, виконання групових таночків.
На належному рівні пройшло свято в старшій групі «Бджілка» та різновіковій логопедичній старшого віку «Сонечко» (вихователі:Шинкевив О.В., Горохова Н.М., Прокопова Т.О., Дмитрук А.М.). Заслуговує на увагу участь кожного з батьків вихованців групи, батьки танцювали, розповідали вірші, вихованці групи захоплююче дивилися на своїх батьків, особливу увагу треба приділити таночкам у виконані вихованців. Слід відмітити тісну співпрацю дорослих та дітей під час свята. Використанні сюрпризні моменти спонукали дітей до високої активності.
Кількісні показники підтверджують зростаючий інтерес до святкових заходів дітей та дорослих: учасників та глядацької аудиторії. Створенню атмосфери співпраці сприяла спільна участь батьків, дітей і педагогів у різних формах роботи по підготовці та під час проведення Новорічних ранків.
Доцільно зазначити позитивний досвід роботи вихователів кожної вікової групи, які при підготовці свята пріоритетне значення надавали відпрацюванню індивідуальних номерів та диференційованому підходу до кожного вихованця.
Звіт
про дистанційну роботу педагогічного колективу
на час карантину
За Законом України «Про внесення змін деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хворобо (СОVID - 19) від17.03.2020 № 530 – IX» Дистанційну роботу вдома ввели в правове поле. Уряд постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» установив з 12 березня до 3 квітня 2020 р. на усій території України карантин. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 16 березня 2020 року № 406 "Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу СOVID-19" запроваджено гнучкий (дистанційний) режим роботи працівників закладів освіти. Завідувачем КДНЗ №1 «Теремок» був видан наказ «Про роботу закладу у період карантину». У цьому наказі встановлено режим роботи працівників у період карантину та запроваджено гнучкий графік роботи працівників. Адміністрацією закладу було організовано групу у Вайбері (додатку) для організації дистанційної роботи вихователів і взаємозв’язку зі всіма працівниками закладу. Для організації дистанційної роботи кожен вихователь має вести індивідуальний план самоосвіти. Адміністрацією закладу був наданий зразок індивідуального планування вихователя та матеріали, на поміч вихователям на час дистанційної роботі з дітьми і батьками. Кожен педагогічний праціник КДНЗ №1 «Теремок», чітко виконували дистанційну роботу, як з дітьми так і з батьками, надавали онлайн – заняття через Вайбер – групи, консультували батьків з різних тематик щодо віку дітей. Про виконання даної роботи свідчить: фото звіт, який висвітлен у Фейсбуці КДНЗ №1 та за коментаріями батьків вихованців КДНЗ №1 «Теремок».
Вихователь – методист О. Макухіна
3.04.2020р.
Додаток до звіту
Загальнонаціональний карантин, який мав тривати до 3 квітня включно, продовжено на 21 день – до 24 квітня включно. Відповідне рішення Уряд ухвалив 25 березня 2020 року. Таким чином, усі заклади освіти незалежно від форми власності та сфери управління мають продовжити карантинні заходи до відповідного терміну. Станично – Луганський КДНЗ №1 «Теремок» продовжує виконувати роботу в дистанційному режимі адже карантин – це не канікули і вихователі сумлінно відносяться до своєї роботи, проводять онлайн – заняття у Вайбер – групі, консультують батьків в онлайн – режимі, надають як індивідуальні так і групові консультації, беруть участь у вебінарах, розробляють дидактичний матеріал. Загальнонаціональний карантин продовжено до 11 травня 2020 року – відповідне рішення Уряд ухвалив 22 квітня 2020 року. Всі заклади освіти продовжують працювати з використанням технологій дистанційного навчання. “Карантин продовжено, а це означає, що ми маємо бути готові до завершення навчального року дистанційно. МОН надало роз’яснення для всіх закладів освіти та публікує рекомендації на офіційних ресурсах”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.
І наш садочок №1 «Теремок» продовжує свою дистанційну роботу. У дитячому садочку зараз кожен день увесь колектив працює над створенням нового роздаткового матеріалу для занять з малечею. Вони вирізають, клеють, ліплять, фарбують - за цей час карантину встигли виготовити багато дидактичного та ігрового матеріалу. Батькам це значно полегшило їхнє життя у час карантину, бо садочку ведеться тісна, спільна діяльність вихователів і батьків. До «Дня Космонавтики», «Дня Довкілля», на «Великдень», «День Матері», «День Вишиванки» батьки разом з малятами за рекомендаціями вихователів намалювали гарні малюнки та зробили найяскравіщі поробки. На кожні тематичні заняття, свята наші вихователі проводять сумлінно дистанційну роботу з малечею і батьками через Viber, Facebook, Watsap, телефоний зв'язок, а батьки натомість залюбки малюють з дітьми. Всі малюнки, поробки, заняття наших вихованців, вихователів і батьків можно передивитися на сторінці у Facebook та сайті https://teremokstan.wixsite.com/mysite. Вихователі продовжують займатися своєю фаховою роботою та з нетерпінням чекають зустрічі з малятами.
Вихователь – методист О. Макухіна
22.05.2020р.
Звіт
про роботу молодих вихователів
за 2019-2020н.р.
З метою допомоги молодим вихователям Станично – Луганський КДНЗ №1 «Теремок» продовжує роботу «Школу молодого вихователя». Мета: створити умови для адаптації молодих спеціалістів у педагогічному колективі, сприяти самопізнанню своїх особливостей професійної спрямованості, створенню умов для їх професійного зростання, розкриттю творчого потенціалу та компетентності.
Шляхи реалізації:
- забезпечення кожного молодого педагога навчальною й методичною літературою;
- посилення ролі методичного кабінету, вихователів-наставників, психологічної служби з метою підвищення фахового й методичного рівня молодих вихователів, їхньої психологічної готовності до роботи в педагогічному й дитячому колективах;
- організація діяльності ДНЗ;
- виконання інтерактивних вправ з метою зміцнення педагогічної спрямованості та компетентності молодих вихователів.
У 2019-2020 навчальному році до складу ШМВ входило 4 молодих та малодосвідчених (стаж роботи до 3 років) вихователя: молодий вихователь Дмитрук А.М. – наставник Шинкевич О.В., молодий вихователь Бутенко Д.О. – наставник Прокопова Т.О., молодий вихователь Скаліуш Д.Ю. – наставник Горохова Н.М..
Протягом навчального 2019-2020 н.р. молодих спеціалістів було орієнтовано на виконання таких основних завдань:
розвиток уміння застосовувати теоретичні знання в конкретній практичній професійній діяльності;
- вивчення молодими педагогами перспективного педагогічного досвіду;
- виховання готовності до впровадження новітніх освітніх технологій і методик у навчально-виховний процес, прагнення до оволодіння педагогікою співробітництва;
- усіляке сприяння підвищенню рівня методичної й фахової майстерності молодого вихователя;
- створення умов для розвитку професійної спрямованості та компетентнісної особистості педагога.
Багато залежить від того, хто буде поруч із молодим вихователем, стане його наставником, підтримає, допоможе знайти правильне рішення в складних ситуаціях, повірити у власні сили. Педагогічне наставництво дає можливість управляти процесом професійного становлення молодого педагога, допомагає досвідченому вихователеві працювати з молодими спеціалістами у тісному контакті, за якого передача останнім знань, умінь, навичок, набуття педагогічної майстерності є найбільш ефективними.
До кожного молодого спеціаліста призначенні педагоги – наставники, які у своїй методичній роботі з молодими спеціалістами використовували такі основні методи роботи:
-
Бесіда з молодими спеціалістами за конкретними розділами педагогіки, методики викладання.
-
Обмін думками щодо змісту нових здобутків психолого – педагогічної науки.
-
Консультування молодого вихователя щодо організації навчально – виховного процесу.
-
Відвідування занять з подальшим детальним їх аналізом тощо.
Протягом року з кожним молодим вихователем, вихователем – методистом проводилась робота як в індивідуальній так і в груповій формах, кожному були надані, як практичні так і методичні рекомендації щодо підвищення рівня самоосвіти і загальної культури молодого педагога. З молодими педагогами було проведено анкетування за такими тематиками, як: «Вивчення запитів молодих вихователів». Анкетування дало змогу визначити чого навчилися протягом даного року молоді педагоги і якої допомогу вони потребують в подальшому. Були виявлені помилки, яких припускаються педагоги-початківці. План самоосвітньої діяльності на 2019/2020 навчальний рік молоді педагоги виконали добре.
На підставі викладеного
Вважаю:
1.Стан роботи з молодими вихователями в 2019/2020 навчальному році вважати на добре.
Роботу по наставництву з молодими вихователями продовжити ще на один навчальний рік.
29.05.2020р.
ЗВІТ
Про стан моніторингу освітньо – виховного процесу за підсумками тематиці ІІІ кварталу
«Сприяти застосуванню педагогами малих форм усної народної творчості в освітньому процесі як складової національно-патріотичного виховання дошкільників»
Роботу над завданням ІІІ кварталу дошкільний навчальний заклад №1 «Теремок» розпочав працювати з березня 2020року. З 13 березня 2020року дошкільний заклад у зв’язку з виникненням і поширенням короновірусної хворобо (СОVID - 19) перейшов на дистанційну роботу. За Законом України «Про внесення змін деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення короновірусної хвороби (СОVID - 19) від17.03.2020 № 530 – IX» Дистанційну роботу вдома ввели в правове поле. Уряд постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» установив з 12 березня до 3 квітня 2020 р. на усій території України карантин. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 16 березня 2020 року № 406 "Про організаційні заходи для запобігання поширенню коронавірусу СOVID-19" запроваджено гнучкий (дистанційний) режим роботи працівників закладів освіти.
Завідувачем КДНЗ №1 «Теремок» був видан наказ «Про роботу закладу у період карантину». У цьому наказі встановлено режим роботи працівників у період карантину та запроваджено гнучкий графік роботи працівників. Адміністрацією закладу було організовано групу у Вайбері (додатку) для організації дистанційної роботи вихователів і взаємозв’язку зі всіма працівниками закладу.
Для організації дистанційної роботи кожен вихователь протягом даного періоду вів індивідуальний план самоосвіти. Адміністрацією закладу був наданий зразок індивідуального планування вихователя та матеріали, на поміч вихователям на час дистанційної роботі з дітьми і батьками. Кожен педагогічний праціник КДНЗ №1 «Теремок», за виключенням Скаліуш Д.Ю. (відпустка за невиконання відповідної роботи) чітко виконували дистанційну роботу, як з дітьми так і з батьками, надавали онлайн – заняття через Вайбер – групи, консультували батьків з різних тематик щодо віку дітей. Про виконання даної роботи свідчить: фото звіт, який висвітлен у Фейсбуці КДНЗ №1 та за коментаріями батьків вихованців КДНЗ №1 «Теремок». Загальнонаціональний карантин, який мав тривати до 3 квітня включно, було продовжено на 21 день – до 24 квітня включно. Відповідне рішення Уряд ухвалив 25 березня 2020 року. Таким чином, усі заклади освіти незалежно від форми власності та сфери управління мали продовжити карантинні заходи до відповідного терміну. Станично – Луганський КДНЗ №1 «Теремок» продовжував виконувати роботу в дистанційному режимі адже карантин – це не канікули і вихователі сумлінно відносяться до своєї роботи, проводять онлайн – заняття у Вайбер – групі, консультують батьків в онлайн – режимі, надають як індивідуальні так і групові консультації, беруть участь у вебінарах, розробляють дидактичний матеріал. Загальнонаціональний карантин було продовжено до 11 травня 2020 року – відповідне рішення Уряд ухвалив 22 квітня 2020 року. Всі заклади освіти продовжували працювати з використанням технологій дистанційного навчання. “Карантин продовжено, а це означало, що ми маємо бути готові до завершення навчального року дистанційно. МОН надало роз’яснення для всіх закладів освіти та публікує рекомендації на офіційних ресурсах”, – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій. І наш садочок №1 «Теремок» продовжував свою дистанційну роботу. У дитячому садочку кожен день увесь колектив працював над створенням нового роздаткового матеріалу для занять з малечею. До «Дня Космонавтики», «Дня Довкілля», на «Великдень» батьки разом з малятами за рекомендаціями вихователів намалювали гарні малюнки та зробили найяскравіщі поробки. На кожні тематичні заняття, свята наші вихователі проводять сумлінно дистанційну роботу з малечею і батьками через Viber, Facebook, Watsap, телефоний зв'язок, а батьки натомість залюбки малюють з дітьми. Всі малюнки, поробки, заняття наших вихованців, вихователів і батьків можно передивитися на сторінці у Facebook та сайті https://teremokstan.wixsite.com/mysite. Протягом даного періоду вихователі продовжували займатися своєю фаховою роботою, ставили онлайн – спектаклі для малечі КДНЗ та з нетерпінням чекали з ними зустрічі.
Діагностування, проводилося в дистанційному режимі з 18.05. по 22.05.2020року було продіагностовано – 97 дитини. Об’єкт вивчення: діти всіх вікових груп.
Ранній вік: І Молодша група: гр. «Казка» (2-3роки) Кількість дітей по списку – 15. Кількість обстежених дітей – 14.
Вихователь: Скаліуш Д.Ю..
Ранній вік: І Молодша група: гр. «Веселка» (2-3роки)
Кількість дітей по списку – 15.
Кількість обстежених дітей – 15.
Вихователі: Денисенко О.В., Сідоренко В.В..
2 Молодша група: гр. «Гномик» (3-4 роки)
Кількість дітей по списку – 21.
Кількість обстежених дітей – 21.
Вихователі: Куршакова В.О., Власова І.В...
Середня група «Дзвіночок» (4-5 роки)
Кількість дітей по списку – 17.
Кількість обстежених дітей – 16.
Вихователі: Липова Н.В., Куршакова В.О..
Старша група «Бджілка» (6 рік)
Кількість по списку – 16.
Кількість обстежених – 16.
Вихователі:Шинкевич О.В., Горохова Н.М..
Старша логопедична група: «Сонечко» 5-6років
Кількість дітей по списку – 14.
Кількість обстежених дітей – 14.
Вихователі: Прокопова Т.О., Дмитрук А.М., Бутенко Д.О. –вчитель- логопед.
Вивчалися компоненти діагностики:
-
Формування елементарних математичних уявлень
-
Розвиток мовлення
-
Знання про навколишній світ
-
Художньо-естетичний розвиток
За педагогічними критеріями усіх вікових груп. Загальний підсумок діагностики діти мають такий рівень знань:
Достатній – 45 дитини Середній – 33 дитини Н/середнього – 15 дітей
Рекомендовано:
Вихователям всім вікових груп:
1.1. Неухильно дотримуватись вимог методично-інструктивного листа МОН України від / від № 1/9-419 від 02 липня 2019 року // «Про планування освітнього процесу в дошкільних навчальних закладах». (Надалі за змінами);
Термін: з 25.05.2020р. та постійно
1.2. Використовувати інноваційні технології щодо мовленнєвого розвитку дітей;
Термін:з 25.05.2020р. та постійно.
Вихователь – методист Ольга МАКУХІНА