МИ РАДІ ВІТАТИ ВАС НА НАШОМУ САЙТІ!!!
ПЕДАГОГІЧНА РАДА №1
Підсумки літньо – оздоровчого періоду.
Підготовка до нового навчального року.
25.08.2021р.
ПОРЯДОК ДЕНИЙ
1. Підведення підсумків літньої оздоровчої компанії.
(довідка) Вихователь - методист В.о. завідувача
2. Обговорення і затвердження кінцевого варіанту плану роботи КЗ ЗДО на 2021/2022 навчальний рік, форми планування освітньо – виховної роботи, режиму дня, розкладу занять. Вихователь - методист В.о. завідувача
3. Підведення підсумків щодо підготовки груп до нового навчального року В.о. завідувача
4. Організаційні питання на початку навчального року.
5. Виступ медичної сестри
6. Рішення педагогічної ради В.о. завідувача
Змістовні напрямки освітнього процесу
-
Продовження роботи з народознавства, розвиваючи духовний потенціал особистості дитини, реалізуючи ідеї національно-патріотичного виховання.
-
Удосконалювати роботу щодо формування комунікативно-мовленнєвої компетенції дітей дошкільного віку шляхом упровадження інноваційних методик і технологій.
-
Формувати пізнавальну активність дітей дошкільного віку засобом пошуково – дослідницької діяльності.
1. Підведення підсумків літньої оздоровчої компанії.
(довідка) Вихователь - методист
Звіт
про роботу КЗ ЗДО №1 «Теремок» з літнього оздоровлення дітей
Для організації оздоровчого періоду колективом дошкільного закладу було проведено належну підготовчу роботу: складено та затверджено план роботи дошкільного закладу на літній оздоровчий період. Внесені зміни в розпорядок роботи дошкільного закладу, проведені інструктажі з працівниками з питань охорони життя та здоров'я дітей; консультації для вихователів щодо планування та проведення усіх форм роботи з дітьми протягом літа.
Оздоровча кампанія 2021 року була організована відповідно Законів України «Про дошкільну освіту», «Про охорону дитинства», відповідно листа МОН молоді та спорту України від 16 березня 2012 року № 1/9-198 «Організація роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період», наказу Станично – Луганського відділу освіти і науки «Про організацію оздоровлення влітку в ДНЗ» та з метою створення належних умов для проведення повноцінного літнього оздоровлення дітей в дошкільному закладі.
Згідно з вищевказаними документами тривалість оздоровчого періоду в дошкільному закладі складала з 01 червня по 31 серпня 2021 року з забезпеченням максимального перебування дітей на свіжому повітрі. За результатами роботи з оздоровлення дітей в літній оздоровчий період 2021 року варто зазначити, що в КДНЗ було оздоровлено 84 дітей, які дійсно відвідували заклад у літній період, враховуючи те що з 1 червня по 1 серпня логопедична група «Сонечко» булла закрита, а вже з 1 серпня при відкритті в неї нараховувалося 12 вихованців. Враховуючи, на кінець літньо – оздоровчого періоду нараховувалося всього 97 дітей.
Працівники освітнього закладу: пед. персонал - 15 чол., тех. персонал – 20 чол.. Педагогічний колектив працював згідно «Плану заходів на літній оздоровчий період на 2021 рік». Активна робота проводилась старшою медичною сестрою Бєрьозіною Л.В., яка забезпечила збалансоване харчування дітей, передбачила максимальне вживання овочів та фруктів, ввела додатковий сніданок о 10.00 годині - сік, проводився контроль за організацією питного режиму. Систематично проводились медичні огляди дітей всіх вікових груп, контролювались оздоровчо - загартувальні заходи, додержання санітарно-гігієнічних вимог щодо одягу та взуття дітей, до стану приміщень, де знаходились діти. Педагоги ЗДО здійснювали повний комплекс оздоровчо - загартувальних заходів передбачених програмами розвитку дітей дошкільного та старшого дошкільного років «Дитина», «Соняшник» та «Впевнений старт»: проводили ходіння босоніж по траві, піску, камінцях, ребристих поверхнях, систематично проводили ранкову гімнастику на свіжому повітрі, гімнастику після денного сну, фізкультурні комплекси на свіжому повітрі, дозовану ходьбу, комплекси рухливих ігор, згідно планам організації оздоровчої роботи. Вихователі всіх вікових груп систематично організовували для дітей ігри з водою та піском, при взаємодії всього педагогічного колективу були підготовлені та проведені цікаві спортивно-розважальні свята та розваги до Дня захисту дітей, День Батька, Трійця, до Дня Конституції України, «Івана-купала», «Спортивна розвага – На гостини до жабенят», екскурсія до краєзнавчого музею, до Дня незалежності та прапору України, Вода – чарівниця, Підводний світ краси (розпис гіпсових балєр’єфів), урочисте свято до нового навчального року. В ці дні лунала весела музика, спів, дзвінкий, дитячий сміх.
Вихователі закладу використовували усі можливості природного середовища. Літні міні-заняття влаштовували у куточках відпочинку: на пеньках або на травичці. Малята дуже полюбили казкотерапію на свіжому повітрі.
Збереження та зміцнення здоров’я дітей неможливе без валеологічної освіти дошкільнят та навчання їх поведінці у надзвичайних ситуаціях. Відповідно до Концепції неперервної валеологічної освіти в Україні, робота педагогічного колективу в літній період спрямовувалась на формування у дітей елементарних уявлень, понять та знань про складові здоров’я людини та вплив довкілля на його зміцнення, формування практичних умінь та навичок для зміцнення здоров’я людини, виховання у дітей інтересу до зміцнення свого здоров’я. Ці завдання вирішувались в процесі різних видів діяльності: заняття, ігрова діяльність, бесіди, екскурсії, наочні форми роботи тощо. Враховуючи актуальність проблеми, вихователі постійно працювали над формуванням культури здоров’я вихованців, прищеплювали розуміння пріоритету здорового способу життя, надавали ґрунтовні знання про основи здоров’я, щоб знання, уміння і навички перейшли у звичні, необхідні потреби. Не залишилась поза увагою і трудова діяльність дітей. Разом з вихователем малюки працювали в квітнику та на городі ; мали змогу бачити результати своєї праці та радіти їм. З метою ознайомлення дітей з історією, сьогоденням та природою рідного краю вихователі проводили бесіди щодо ознайомлення дітей з селищам Станиці Луганської, роздивлялися ілюстрації селища, проводили з батьками бесіди щодо прогулянки з дітьми вулицями селища, до бібліотеки, до парку та пам’ятника загиблим воїнам (у зв’язку з карантинними вимогами педагоги не мали можливості проводити екскурсії з вихованцями, тому надавали рекомендації батькам). Все почуте і побачене дітьми під час таких прогулянок знаходило відображення в продуктивних видах дитячої діяльності: малюванні, аплікації, ліпленні. Аби малюки не втомлювалися, педагоги змінювали види діяльності: спочатку – гра, потім – хороводи. У спекотну днину діти відпочивали у затінку дерев. Найбільш улюбленим місцем є пісочниця. Колективна творча праця об’єднала всіх в побудові міст-фортець. Цим розвивали моторику рук та творчі нахили. Для забезпечення охорони життя та здоров'я дітей та з метою запобігання нещасних випадків вихователями груп систематично проводились ряд бесід, інструктажів з вихованцями та батьками щодо дотримання правил поведінки на дорозі, біля водойми, під час стихійних лих (гроза, злива); попередження отруєнь ядовитими ягодами та грибами, дотримання правил особистої гігієни. Діти отримали нові знання про лікарські рослини, мали можливість під час прогулянок. Познайомилися та вправлялися в наданні першої медичної допомоги при незначних травмах. Поглибили знання про вітаміни та їх значення для здоров'я та росту організму. Для батьків були проведені консультації, оформлені батьківські куточки з рекомендаціями з безпеки життєдіяльності в літній період Відпочиваємо разом з малюками: цікаво і змістовно», «Безпека вас і ваших дітей: профілактика харчових отруєнь», «Літо – період вітамінів», «Обережно отруйні рослини та гриби»; проведені міні-збори «Новоприбулих вихованців».
Контролювалось дотримання техніки безпеки в групах, на ділянках ЗДО, дотримання санітарно-гігієнічних вимог до організації життєдіяльності дітей в літній період. Аналіз харчування показав: вихователі дотримувалися вимог програми щодо виховання культурно - гігієнічних навичок; помічники вихователів виконували санітарні норми організації харчування в групах. Порушень технології приготування їжі не було. Меню складалося згідно картотеки.
З боку адміністрації та медслужби постійно контролювалось харчування, дотримання технології приготування страв, виконання вимог до завозу, приймання та зберігання продуктів харчування. За результатами проведеного аналізу роботи під час літнього оздоровлення 2021 року роботу закладу вважати на достатньому рівні.
3. Підведення підсумків щодо підготовки груп до нового навчального року. В.о. завідувача
Довідка
про готовність
закладу дошкільної освіти
до нового 2021-2022 навчального року
Повна назва
Комунальний заклад «Заклад дошкільної освіти ясла – садок №1 «Теремок комбінованого типу Станично – Луганської селищної територіальної громади»
Телефон 3-13-27
Прізвище, ім’я, по батькові керівника ЗО (в.о. обов’язки) Прокопова Тетяна Олексіївна
Перевірку проводила комісія в складі: в.о.завідувача – Прокопова Т.О., вихователь – методист - Макухіна О.М.
З метою підготовки дошкільного навчального закладу до нового навчального року та осінньо-зимового періоду 2021-2022 р.р., забезпечення належного стану безпеки життєдіяльності вихованців у закладі, зміцнення навчально-матеріальної бази було проведено такі роботи силами працівників закладу та за підтримкою батьків: здійснено благоустрій всієї підпорядкованої дошкільному закладу території, частково відремонтовано та пофарбовано наявне ігрове та фізкультурно-спортивне обладнання на дитячих майданчиках усіх вікових груп, проведено косметичний ремонт усіх приміщень, генеральне прибирання всіх групових кімнат та службових приміщень.
Якість ремонту поточного задовільно
Стан території задовільно
Стан ігрових майданчиків задовільно
Стан спортивного майданчика задовільно
Стан меблів у групових кімнатах та приміщеннях задовільно
Наявність тіньового навісу задовільно
Огорожа навколо території, її стан, озеленення задовільно
Стан грядок задовільно
Харчоблок, його санітарний стан задовільно
Стан освітлення у закладі дошкільної освіти задовільно
Наявність майданчиків для сміттєзбиральників, їх стан задовільно
Готовність навчального закладу до роботи в осінньо-зимовий період (стан опалювальної системи, котельні) добре
Виконання правил пожежної безпеки добре (з працівниками ЗО раз на квартал проводиться інструктаж з пожежної безпеки)
Наявність і стан протипожежного обладнання виконуються належні роботи, на даний час питання залишається відкритим
Штатний склад ЗО на 1.08.2021р. складає 36 працівників, з них 14 педпрацівників, 22 техпрацівників. Повну вищу мають 6 педпрацівника, середню освіту мають 9 педрацівника.
Забезпеченість педагогічними кадрами відповідно до фахової освіти на даний період у ЗО є вакантні місця: інструктора з фізичної культури, вихователя дітей дошкільного віку.
Наявність медичного кабінету (медичного куточка)
В ЗДО є окремий медичний кабінет, старшою медичною сестрою працює Березіна Л.В.
Кількість груп на 1.08.2021р. – 6 вікових груп,з них:
І молодша гр. «Казка» списочний склад дітей – 9;
ІІ молодша «Дзвіночок» списочний склад дітей – 11;
Середня гр. «Бджілка» списочний склад дітей – 13;
Середня гр. «Веселка» списочний склад дітей – 12;
Старша гр. «Гномик» списочний склад дітей - 18,
Старша різновікова – логопедична гр.. «Сонечко» списочний склад дітей - 12. Всього по ЗДО нараховується 75 дітей.
В ході моніторингу стану всіх вікових груп перевірялися:
Готовність групових кімнат до перебування дітей стан
Санітарний стан кімнат
Забезпеченість кімнат меблями (її стан та маркування), постільною білизною (його стан)
Забезпеченість навчальним і ігровим обладнанням, іграшками, дидактичними матеріалами
Стан технічних засобів (телевізора, комп'ютера та ін.)
Оформлення інформаційних куточків
24.11.2021р.
ПЕДАГОГІЧНА РАДА №2
Удосконалювати роботу щодо формування комунікативно-мовленнєвої компетенції дітей дошкільного віку шляхом впровадження інноваційних методик і технологій.
ПОРЯДОК ДЕННИЙ
-
Про виконання рішень попередньої педагогічної ради. Завідувач
-
Аналіз роботи з народознавства та національно – патріотичного виховання дітей дошкільного віку в ЗДО №1 (за результатами тематичного вивчення. Довідка). Вихователь –методист
-
Розгляд питання:
-
Перспектива розвитку ЗДО
-
Система оцінювання ЗДО
-
Державний стандарт вихователя дошкільної освіти.
-
Лепбук - як засіб пізнавальної активності дітей
дошкільного віку. Презентація Лепбука з патріотичного виховання дітей дошкільного віку».
-
Рішення педагогічної ради. Завідувач
1.Про виконання рішень попередньої педагогічної ради.
Рішення минулої педагогічної ради: розгляд та затвердження річного плану освітньої діяльності на 2021 – 2022н.рік. Затвердження програм освітньої діяльності на 2021 – 2022н.рік групи «Казка» І молодша, «Дзвіночок» ІІ молодша працюють за програмою – «Дитина» 2018р., групи «Веселка», «Бджілка» -середні, гр. «Гномик» старша працюють за програмою «Дитина», «Я у світі» 2019р., логопедична різновікова група «Сонечко» за програмами «Дитина», «Впевнений старт» 2013р. Педагоги мають право на академічну свободу у виборі форм планування, виду діяльності, форми проведення занять згідно методичних рекомендацій на 2021 – 2022н.рік. Педагоги, які підлягають черговій атестації у 2021-2022н.р. в ЗДО №1 «Теремок», нараховується чотири педагога, а саме: Липова Н.В. – вихователь, Макухіна О.М. – вихователь – методист, Горохова Н.М – вихователь, Денисенко О.В – вихователь.
Відповідно до річного плану роботи ЗДО№1 на 2021-2022 навчальний рік, з метою визначення рівня сформованості знань, умінь і навичок дітей в дошкільному закладі на початок навчального року, а саме у період з 2 по 18 вересня була проведена педагогічна діагностика рівня компетентності дітей всіх вікових груп. В результаті діагностики з’ясовано, що вся освітньо-виховна діяльність з дітьми планується і проводиться відповідно до програми «Дитина», «Я у світі», «Впевнений старт»; Інструктивно-методичних рекомендацій «Щодо організації діяльності закладів дошкільної освіти у 2021/2022 навчальному році» до листа МОН України від 07.07.2021 № 1/9-344, Закону Про освіту, Про Дошкільну освіту, Про затвердження гранично допустимого Наказ 20.04.2015 № 446, Щодо окремих питань діяльності закладів дошкільної освіти у 2021 – 2022н.р. лист МОН від 10.08.2021 №1/9-406, Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах ДО постанова МОЗ від 22.09.2020 №55, Щодо організації роботи закладів ДО під час карантину лист МОН від 23.04.2020№1/9-219. Результати, отримані під час вивчення освітнього процесу у всіх вікових групах, свідчать про те, що робота ведеться на задовільному рівні. Процеси життєдіяльності протягом дня здійснюються відповідно до режиму дня, інтересів та запитів дітей. У всіх групах створене розвивально-предметне середовище з відповідними осередками для проведення організованої та самостійної діяльності дошкільнят, яке забезпечує різні види їх активності. Всього дітей, які зараховано до дитячого садка на перше вересня – 81 дитини. В дошкільному закладі було продіагностовано дітей - 72.
За підсумками діагностування рекомендовано вихователям всіх вікових груп. Більшу увагу приділити розвитку зв’язного та монологічного мовлення. Систематично проводити індивідуальну роботу з вихованцями ЗДО№1.
За підсумками роботи І кварталу ЗДО №1 вважати на задовільному рівні.
Звіт
Аналіз освітньо – виховної діяльності ЗДО №1 «Теремок» за І квартал
«Продовження роботи з народознавства, розвиваючи духовний потенціал особистості дитини, реалізуючи ідеї національно-патріотичного виховання»
Дошкільний заклад освіти №1 «Теремок» у 2021-2022 навчальному році здійснює свою діяльність відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Закону «Про освіту», Базового компоненту дошкільної освіти в Україні (оновлена редакція), «Положення про дошкільний навчальний заклад», Конституції України, основ законодавства України «Про охорону життя і здоров'я дітей», Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів та форми власності, Методичні рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти, Щодо організації роботи та дотримання вимог з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності у закладах дошкільної освіти, щодо методичних рекомендацій дотримання карантинних вимог у зв’язку – COVID 19 та інших нормативних та програмно-методичних матеріалів Міністерства освіти науки та молоді України, Міністерства охорони здоров'я України, власного статуту. Педагогічні працівники колективу втілюють в життя державну політику в галузі освіти на основі реалізації завдань базової програми «Дитина» від двох до семи, програми розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт», програми розвитку дитини від народження до шести років «Я у світі.» Для успішного виконання поставленого завдання роботи з народознавства та національно-патріотичного виховання дошкільників у ЗДО «Теремок» здійснюється комплексно, через навчальний процес, виховну роботу, краєзнавчу роботу, співпрацю з родиною.
Метою національно-патріотичного виховання є формування у дітей дошкільного віку високої патріотичної свідомості, виховання любові до рідного дому, сім’ї, дитсадка, з якої зароджується любов до рідної країни, а також виховання шанобливого ставлення до людини трударя та результатів її праці, рідної землі, захисників Вітчизни, державної символіки, традицій держави, загальних народних свят.
У закладі на початку І кварталу 2021-2022 навчального року, а саме з 2 по 17 вересня було проведено діагностування рівнів знань дітей дошкільного віку. За підсумками даного діагностування рекомендовано вихователям всіх вікових груп акцентувати увагу на формування і розвиток зв’язного мовлення.
Для ефективного ознайомлення дітей та їхніх батьків з національною культурою, формування національної свідомості у дітей, пробудження до життя національні традиції, національного духу нашого народу, вихователі розпочали цю роботу з оновлення національних куточків у групах. Національний куточок оновлено у всіх вікових групах – один з основних компонентів життєвого простору, що сприяє формуванню національної свідомості у дітей. Всі вони розміщені у світлому, зручному для огляду місці, візуально відокремлені від ігрових центрів. Експозиція національних куточків не переповнена, постійно змінюється та оновлюється, має естетичне оформлення. З метою забезпечення дошкільного навчального закладу матеріалами з питань формування основ національної свідомості дошкільника, знань про державну та національну символіку України в методичному кабінеті закладу зібрано: - науково-методичну та художню літературу, навчальні посібники з українського народознавства, методичні розробки, конспекти занять, сценарії свят та розваг; - демонстраційно-ілюстративний матеріал;
- «Українське декоративне мистецтво»;
- «Моя країна - Україна» - « Т.Г. Шевченко»; - «Державні символи - «Українське народознавство». Також методичний кабінет було поповнено оновленою програмою «Я світі» 2019р., літературою в поміч педагогам ЗДО автор Світлана Ройз.
У річному плані ЗДО на 2021-2022 рік розроблено план заходів з національно – патріотичного виховання, які були виконані протягом даного періоду: - відкриті заняття вихователів: Горохова Н.М. «Казочки пригадали – чари злі подолали», Сідоренко В.В. «Моя країна – єдина Україна», Слєсарєва А.В. «Я україночка маленька»; - проводились бесіди – заняття з вихованцями у жовтні – «Ми майбутні захисники», у листопаді – «Україна мій рідний дім»;
- тематичні заняття з нагоди Міжнародного дня миру, де за підсумками була оформлена виставка, роботи вихованців ЗДО №1 разом з батьками;
- виставка дитячих малюнків – «День захисника Вітчизни»;
- свято для вихованців ЗДО «День Захисника»;
- тематичні заняття до дня української писемності та мови; .
- проведення «Цивільного тижня безпеки дитини в ЗДО» з 18 по 22 жовтня 2021р. Також протягом даного періоду були проведені такі заходи під керівництвом музичного керівника – Сєроштан Н.М і сумісною діяльністю педагогів: розвага до Дня Дошкілля, осінній квест «У пошуках чарівниці осені», розвага «Вогонь – друг, вогонь - ворог».
Організовуючи народознавчу роботу в групах, вихователі у комплексі розв’язують пізнавальні, навчальні, виховні та мовленнєві завдання.
Пізнавальні завдання над якими працюють діти та вихователі вікових груп плануються за принципом від простішого до складнішого з поступовим ускладненням та передбачали розширення у дітей знань про історію українських народних свят зимово-весняного циклу, традиції пов’язані з ними тощо.
Навчальні завдання, що плануються під час занять передбачають формування у дітей перших наукових народознавчих понять про національний одяг, національні прикраси, традиції; розвиток елементарних трудових навичок: плетіння віночків, приготування національних страв, виготовлення свищиків; інтерес до народознавчого матеріалу, вміння використовувати його в побуті, вправляння у розписуванні, плетінні, ліпленні українських іграшок, прикрас тощо. Розвивальні завдання передбачають розвиток усіх психічних процесів у дитини: запам’ятовування пісень, прислів’їв, загадок, уважність під час обстеження предметів українського побуту, елементів одягу та прикрас, зосередженість під час роботи з тістом. Діти вчаться самостійно аналізувати, зіставляти, порівнювати народні поняття, прикмети тощо.
Окрім того, під час занять діти закріплюють знання і з мовленнєвої, зображувальної, еколого-валеологічної діяльності та художнього читання.
Педагоги садочка постійно підвищують свій професійний рівень знань , про це свідчить участь у обласних вебінарах і семінарах:
- 21.10.2021р. участь у вебінарі «Розбудова системи забезпечення якості освіти в дошкільних закладах»: Прокопова Т.О., Макухіна О.М., Черноморова Н.Л., Липова Н.В., Сєроштан Н.М., Сідоренко В.В., Шинкевич О.В., Слєсарева А.В., Денисенко О.В; -15.11.2021р. Тренінг «Робота с медичним обладнанням»: Липова Н.В. – т.в.о.завідувача, Макухіна О.М. – вихователь – методист, Бєрьозіна Л.В. – ст..мед.сестра, Вакуленко О.О. – вихователь, Афанасьєва Л.О. – пр..психолог, Сєроштан Н.М. – муз.керівник; - 18.11.2021р. участь в обласному науково – практичній конференції «Інклюзивна освіта: наступність інклюзивної культури та практики»: Макухіна О.М; - вебінар за темою: "Духовно-моральне виховання дітей дошкільного віку", 24, 25 та 26 листопада 2021 року. До вебінару мали можливість долучитися всі педагоги садочка, зареєстровані були: Власова І.В., Шинкевич О.В., Сідоренко В.В., Слєсарєва А.В., Макухіна О.М., Бутенко Д.О. Ефективна і налагоджена взаємодія молодих і досвідчених педагогів дає позитивний результат в освітньо – виховній діяльності ЗДО. На 2021 – 2022н.рік в ЗДО №1 з 1 вересня і по даний час нараховується три молодих педагога, які мають наставників, а саме: Вакуленко О.О. – Шинкевич О.В., Бутенко Д.О - Денисенко О.В., Черноморова Н.Л. – Слєсарєва А.В.
Педагоги постійно працюють над професійним саморозвитком і самовдосконаленням, створюючи позитивний образ професії Вихователя. Для підвищення самовдосконалення і самореалізації педагоги ЗДО №1 на початку навчального року презентували наочність виготовлену власними руками, що зумовило мотивацію та позитивну атмосферу серед вихователів. проводять тренінги, майстер-класи серед вихователів: тренінг Шинкевич О.В. – «Зміцнення здоров’я дошкільнят засобами фізичного виховання», майстер - клас Слєсарєва А.В. – «Виготовлення еко - іграшки», тренінг Афанасьєва Л.О. – «Розвиток згуртованості методами арт- терапії», тренінг – консультація Власова І.В. – «Нетрадиційне малювання в ЗДО», була проведена педагогічна рада за підсумками роботи І кварталу та стосовно даної тематики, де вихователь – методист Макухіна О.М. роз’яснила педагогам садочка такі тема: «Перспектива розвитку ЗДО», «Внутрішня система якості дошкільної освіти», «Професійний стандарт Вихователя закладу освіти», проконсультувала щодо виготовлення лепбука та презентувала лепбук «Моя країна, рідна Україна».
Підводячи підсумок роботи ЗДО №1 за період І кварталу, слід оцінити роботу педагогічного колективу дитячого садка задовільно.
З метою поліпшення роботи з даного напрямку вихователям дані наступні рекомендації: і надалі приділяти увагу у повсякденному житті садочка народознавству під час вивчення віршів, скоромовок, загадок, читання українських народних казок, словесні, дидактичні ігри.
30.11.2021р.
3. Розгляд питання:
Перспектива розвитку ЗДО
Враховуючі основні положення Національної доктрини розвитку освіти, увага педагогів все більш фокусується на створенні моделі дошкільного навчального закладу, як відкритої цілеспрямованої соціальної системи, яка використовує в своїй діяльності загальні закономірності сучасного менеджменту. Визнання необхідності свідомого управління змінами, їх передбачення, регулювання, пристосування до змінюючи зовнішніх умов прискорює процес оновлення методів та форм роботи дошкільного навчального закладу. Тому постає питання перегляду деяких підходів до планування діяльності дошкільного навчального закладу. Вважаємо, що на сучасному етапі слід приділяти особливу увагу і реалізації оновлених завдань змісту співпраці педагогів і батьків, створенню умов оптимізації цього процесу. Тому Концепція розвитку Станично – Луганського дошкільного навчального закладу №1 «Теремок» визначає стратегічні пріоритети розвитку установи, започатковує організаційні шляхи реалізації, обґрунтовує ресурсні потреби. Вона скеровує педагогів до реалізації ціннісних пріоритетів особистості, суспільства та держави назасадах європейських вимірів якості освіти. Програма спрямована уплощину цінностей особистісного розвитку, варіативності і відкритості дошкільного закладу, зумовлює модернізацію факторів, від яких залежить якість навчально – виховного процесу, системи контролю і оцінювання, управлінські рішення, взаємовідповідальність учасників навчально – виховного процесу. Стратегічний напрямок на 2021 – 2022н.рік в ЗДО №1 визнано «Дослідницька діяльність.»
Вирішили:
Плідно працювати над обраним напрямком, залучаючи батьків вихованців. Освітньо – виховну діяльність над заданим напрямком проводити в спеціально обладнаному кабінеті «Дитяча лабораторія»
Система оцінювання ЗДО
Згідно методичних рекомендацій з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти від 30 листопада 2020 р. № 01-11/71.
Методичні рекомендації з питань формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти (далі – ЗДО) розроблені з метою надання допомоги керівникам та іншим педагогічним працівникам закладів дошкільної освіти в організації роботи з визначення політики забезпечення якості освітньої діяльності та формування внутрішньої системи забезпечення якості освіти (далі – внутрішня система).
В ЗДО №1 «Теремок» було розроблено положення щодо «Внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти» і обговорено з вихователями ЗДО №1 та затверджено на педагогічній раді №2 керівником ЗДО №1.
Визначення компонентів внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності та якості освіти закладу:
Для виконання завдань, визначених стратегією розвитку, визначено чотири основних напрямів розвитку, що відображені у розділах:
-
Освітнє середовище як простір безпечний для дитини.Формування іміджу сучасного закладу освіти
комфорт та безпечні умови;
освітнє середовище закладу освіти вільне від будь-яких форм насильства та дискримінації;
корекційне, розвивальне та мотивуюче до навчання освітнє середовище;
-
Система оцінювання освітньої діяльності здобувачів освіти:
(моніторинг);
-
Система педагогічної діяльності:
кадрове забезпечення закладу освіти;
підвищення рівня компетенції;
-
Система управлінської діяльності:
стратегія і планування в ЗДО;
Фінансово-економічне та ресурсне забезпечення програми:
- бюджетне фінансування:
- благодійні внески.
Очікувані результати:
-підвищення рівня фізкультурно-оздоровчої ї роботи в дошкільному закладі;
- раціональне використання інноваційних педагогічних технологій, методик, програм, розробка власних педагогічних технологій, що сприятимуть підвищенню якості знань дошкільників;
- модернізація матеріально-технічної бази дошкільного закладу;
- активна участь громадськості та батьків у формування освітнього простору ДНЗ;
- формування вмінь та навичок, необхідних для продовження освіти в школі;
- ціннісне ставлення дошкільників до природи, культури, соціуму, високий рівень морально-духовного розвитку;
- підвищення рівня професійної підготовки педагогічних працівників, зміна якісного складу за освітою та за кваліфікаційними категоріями;
- формування свідомого ставлення дітей до власного здоров’я як особистісної цінності.
Вирішили:
Щодо роботи внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладах дошкільної освіти, педагогам надалі розробляти шляхи забезпеченості якості освіти.
Державний стандарт вихователя дошкільної освіти.
Міністерство освіти і науки розробило професійні стандарти "Керівник (директор) закладу дошкільної освіти" та "Вихователь закладу дошкільної освіти", вони затверджені Міністерством економіки України Відповідні накази № 620-21 та № 755-21 оприлюднено на сайті МОН.
Згідно зі стандартом, керівник очолює заклад дошкільної освіти і здійснює безпосереднє керівництво ним. Професійна діяльність керівника передбачає управлінську, організаційну та іншу діяльність, встановлену трудовим договором та/або посадовою інструкцією. Керівник безпосередньо підпорядковується засновнику (засновникам) або уповноваженому ним (ними) органу (особі).
Керівник закладу дошкільної освіти, який вперше призначений на відповідну посаду, має пройти підвищення кваліфікації відповідно до займаної посади протягом двох перших років роботи.
Стандарт "Вихователь закладу дошкільної освіти" визначає основною метою діяльності вихователя організацію навчання, виховання та розвитку вихованців під час здобуття ними дошкільної освіти шляхом формування ключових компетентностей відповідно до державного стандарту.
Професійна діяльність вихователя здійснюється відповідно до трудового договору та/або посадової інструкції. Вихователь безпосередньо підпорядковується керівнику закладу дошкільної освіти, а також керівнику структурного підрозділу закладу освіти (у разі його наявності).
Документ передбачає обов’язкове підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної освіти не рідше одного разу на 5 років загальним обсягом не менш ніж 120 годин на 5 років.
Необхідними загальними компетентностями для вихователя закладу дошкільної освіти є громадянська, соціальна, культурна, лідерська, підприємницька, етична.
Згідно наказу в.о. завідувача ЗДО №1 від 28.10.2021р. розроблено вихователем – методистом та затверджено в.о. завідувача , обговорено зі всіма педагогічними працівниками план заходів щодо стандарту вихователя, створено творчу групу. Мета професійної діяльності полягає в організації навчання, виховання та розвитку вихованців під час здобуття ними дошкільної освіти шляхом формування ключових компетентностей через спільні уміння на рівні дошкільної та початкової освіти. Процес навчання, виховання та розвитку вихованців є наскрізним. Їх цілісність забезпечується наявністю у вихователя загальних та професійних компетентностей, необхідних для виконання всіх трудових функцій. До складу творчої групи входять: Прокопова Т.О., Макухіна О.М., Шинкевич О.В., Власова І.В., Липова Н.В.
Вирішили:
Складу творчої групи акцентувати увагу над вдосконаленням кожного педагога ЗДО №1 у відповідність до рамок стандарту вихователя.
4. Лепбук - як засіб пізнавальної активності дітей дошкільного віку.
На сьогодні виникланагальна потреба у вихованні активного, креативного підростаючого покоління, яке швидко орієнтується в нових вимогах часу, легко застосовуєнабуті знання в практичній діяльності, здатне до самоосвіти, самовиховання та саморозвитку.Серед важливих якостей сучасної людини виокремлюємо активну розумову діяльність, критичне мислення, наявність творчих здібностей,прагнення до пошукової діяльності та самостійності. Тому традиційне репродуктивне навчання потребує інноваційних змін: використання нових форм і методів навчання, його індивідуалізації, збільшеннякомплексу новітніх технічних засобів, широкогозастосування сучасних технологій навчання і виховання.Найперспективнішим складником освітнього процесу в ДНЗ на сьогодні є діяльність,яка сприяє активізації пізнавальних інтересів дітей, створює сприятливі умови для самовдосконалення та самореалізації, розвитку творчих та комунікативних здібностей, формуваннюнеобхідних життєвих компетенцій.
Саме «лепбук» може забезпечувати дослідницьку, пізнавальну,творчу та ігрову активність дошкільників. «Лепбук»інформативний, багатофункціональний, сприяєрозвитку уяви, творчості, естетичних смаків, має дидактичні властивості, залучає дітей до спільної діяльності. Може бути як індивідуальною, такі груповою роботою.
«Лепбук» - це книжка-розкладка з кишеньками, дверцятами, віконцями, вкладками і рухливими деталями, в яку поміщені матеріали однієї навчальної теми. Термін «лепбук» ( з англійського «lapbook» – наколінна книга ) впершевикористала у своїй домашній школі мати та письменниця з Вірджинії ТемміДабі.Вона узагальнила досвід використання різноманітних міні-книг, автором створенняяких була Діна Зайк ще у вісімдесятих роках минулогосторіччя. СамеДінаЗайкзапропонувалавикористовувати так званіfoldables– cкладеніаркушіпаперу, длялегкого та ненав’язливогозапам’ятовуванняінформаціїдітьми.ТамміДаббі зі свого боку запропонувала вкласти ці міні-книжки в одну оригінально оформлену папку. Автор назвала цю саморобну книгу так, тому що вся робота відображається у «книзі», яка може розташуватись на колінах у дитини. «Лепбук» при такому навчанні є фінальним етапом вивчення певної теми.
Отже, «лепбук» – це книга або папка будь-якої форми з будь-якої теми, з вкладеними у неї оформленими у оригінальний спосіб різноманітними міні книжками, віконечками, малюнками, іграми. Як і інші цікаві інновації, він був підхоплений матусями, вихователями, вчителями всього світу та досить вдало ними використовується під час навчання у звичайних та домашніх школах та дитячих садках.
«Лепбук» зазвичай роблять на аркушах формату А3. Форми надання інформаціїможуть бути будьякі: тексти, малюнки, картинки або фотографії. Вся інформація може бути розміщена в кишеньках, блокнотиках, міні-книжках, книжках-гармошках, що обертаються навколо, конвертиках різних форм, картках. Діти все це можуть помацати, покрутити, висунути. Вони, з одного боку, покликані привернути інтерес дитини. А з іншого боку, це прекрасний спосіб подати інформацію в компактній формі.
«Лепбук» – є сучасною формою візуалізованого запам'ятовування, аналітичного відбору змісту інформації та особистісно усвідомленого йоговідтворення. Процес виготовлення «лепбуку» як форми організації навчального матеріалу, явище нове, але вже набуло популярності та широко використовуєтьсяу всьому світі від Америки до Європи. Він відкриває двері у світ творчості дитини, для вираження власної неповторності, креативності. А педагогів стимулює до постійного пошуку та самовдосконалення.
Стандартної класифікації «лепбуків» немає, адже їх можна виготовляти за будь – яким творчим задумом. За кількістю зібраної інформації та за наявністю матеріальних ресурсів. Подана класифікація є умовною і може змінюватись за бажанням чи потребою. Отже, «лепбуки» класифікують.
За призначенням:
-
навчальні;
-
ігрові;
-
привітальні, до свята (Новий рік, День матері, Великдень, День Конституції,Різдво);
-
автобіографічні (день народження, похід в кіно, відпочинок);
У роботі з дітьми традиційно використовуються навчальні та ігрові «лепбуки».
В залежностівідформи:
-
стандартна книжка з двомарозворотами;
-
папка з 3-5 розворотами;
-
книжка-гармошка;
-
фігурна папка.
Від організації матеріалу:
-
стандартнікишеньки;
-
звичайні і фігурніконверти;
-
кишеньки-гармошки;
-
кишеньки-книжки;
-
віконця та дверцята;
-
обертовідеталі;
-
деталі що рухаються;
-
картки;
-
теги;
-
стрілки;
-
пазли;
-
розгортки пелюстки;
«Лепбуки», звісно є дуже різноманітними, навіть за однією тематикою їх вміст різниться, залежно від задуму автора.
Мета та завдання інтерактивної папки «лепбук»
Мета використання:
-
розвиток уяви, творчої ініціативи, у тому числі мовленнєвої;
-
можливість вибору дітьми матеріалів, видів роботи, учасників спільної діяльності;
-
побудова навчальної діяльності на основі взаємодії дорослих з дітьми, орієнтованоїна інтереси і можливості кожної дитини;
-
розвиток допитливості, пізнавальної мотивації та активності;
-
залучення до пізнавальної діяльності;
-
систематизація матеріалу;
-
створення умов для участі батьків у спільній навчальній діяльності.
-
Навчальні:
-
закріплення набутих знань з певної тематики;
-
поповнення і систематизація знань дітей, шляхом залучення їх в ігрові, пізнавально- розвиваючі заняття;
-
вчити класифікувати, узагальнювати та робити висновок;
-
формування основ безпечної поведінки в побуті, соціумі, природі;
-
поглиблювати знання про предметний світ;
-
вчити самостійно здобувати знання;
-
надання кваліфікованої консультативної та практичної допомоги батькам.
Розвиваючі:
-
розвивати дитячу самостійність та і ініціативність;
-
розвивати креативне мислення;
-
розвивати пізнавальні та інтелектуальні здібності дітей;
-
розвиток партнерських взаємин з дорослим і дітьми;
-
розвиток умінь узагальнювати, систематизувати інформацію;
-
розвивати пам'ять, увагу, мислення, уяву.
Виховні:
-
виховувати організованість у спільній діяльності;
-
виховувати терплячість,посидючість;
-
виховувати повагу до чужої праці;
-
виховувати бережливе ставлення до навколишнього світу;
-
виховувати дружелюбність.
Презентація Лепбука з патріотичного виховання дітей дошкільного віку».